İLK DERS HEYECANI

Sinop Üniversitesi 2017 – 2018 Akademik yılı,verilen ilk ders ile başladı.
Her yıl öğretim öğretim kalitesini ve niteliğini artıran Sinop üniversitesi 2 Enstitü, 9 Fakülte, 4 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ve 10 bine aşkın öğrencisi ile 2017 – 2018 Akademik yılına başladı.
Türkiye’nin dört bir yanından hayallerini gerçekleştirmek için Sinop Üniversitesine gelen öğrenciler, ilk ders saatinden itibaren sınıflarını doldurarak yeni öğretim yılı heyecanını arkadaşlarıyla birlikte yaşadılar.
Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN önderliğinde yürüttüğü bilimsel ve akademik çalışmalarla adından sıkça söz ettiren üniversite,alanında yetkin akademik kadrosu, sosyo-kültürel faaliyetleri ve fiziki altyapısı ile 2017 – 2018 Akademik yılında ilinin ve bölgesinin gelişimine katkılar sağlamaya devam etmeyi hedefliyor.
Öğrenci̇ler mutlu şehi̇r
si̇nop’ta geleceğe güvenle hazirlanacak
2017-2018 Akademik yılının Sinop İli ve ülkesi için hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, öğrencilerin, mutlu şehir Sinop’ta geleceğe güvenle hazırlanacağını vurguladı.
Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Sinop Üniversitesi; modern yerleşkesi, nitelikli akademik ve idari kadrosu ile bulunduğu yöreye ve bölgesine her alanda katkı sağlayan, ülkemizin saygın üniversitelerinden biridir. Bu bağlamda Üniversitemiz bünyesinde eğitim gören öğrencilerimizin hayata her açıdan daha iyi hazırlanmaları için tüm personelimiz ile birlikte büyük bir heyecanla çalışmaktayız. Öğrencilerimiz Üniversitemizde görecekleri eğitim süresi boyunca tam donanımlı derslik, laboratuvar, uygulama faaliyetleri ile öğrenme sürecine aktif olarak katılacak, kendilerini geliştirecekleri alanlara kolaylıkla yönelecektir” dedi.
Öğrenci̇ler ayrıcalıklı bir üni̇versi̇te eğitimi alacak
Öğrencilerin mesleki hayatı için gerekli bilgi, beceri ve yetkinliği kazanması için gayret gösterdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sosyal, kültürel ve sportif altyapısı ile öğrencilerin ayrıcalıklı bir üniversitede eğitim alacaklarını ve birçok farklı ülkeden üniversite ile gerçekleştirdiğimiz öğrenci değişim programlarından faydalanabileceklerini ifade etti.
Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN sözlerinin sonunda Üniversitede eğitim görecek olan öğrencilere yönelik olarak şu ifadeleri kullandı:
“Sevgili Gençler, hayatınızın en güzel çağlarının en unutulmaz anılarını yaşayacağınız ve birçok tecrübe edineceğiniz üniversite hayatını mümkün olan en iyi şekilde geçirmeniz için tüm akademik ve idari personelimizle sizlere daima destek olacağımızı bilmenizi isterim. Nitelikli akademik kadromuz; hayatınızı şekillendireceğiniz bu en önemli süreçte yanınızda olacak, eğitim-öğretim yaşamınız boyunca sizi bilgiyle donatmakla kalmayıp, mezuniyet sonrası yaşamınıza da hazırlanmanızı sağlayacaktır. Mutlu şehir Sinop’ta Mutluluk ve başarı dolu bir üniversite hayatı yaşamanız temennisiyle…”dedi.

12038

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.