İLK KEZ KARIN ATARDAMARI BALONLANMIŞ OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ilk kez karın atardamarı balonlanmış olan hastaya kapalı yöntemle müdahale edilerek sağlığına kavuşturuldu.
Atatürk Devlet Hastanesinde operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Arif Özdal Arslan, Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kazandırılan
Kalp Damar Cerrahi Ünitesi Sayesinde yapılan ameliyatlardan ve anjiyografi operasyonları için mutlu olduğunu, Sinop’ lu vatandaşların il dışına gitmelerine gerek olmadığını dile getirdi.
Son yıllarda Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde üst düzey Laparoskopik ameliyatların yapılmasının ardından kapalı karın atardamarı ameliyatını gerçekleştiren ve operasyon hakkında bilgi veren Op. Dr. Arif Özdal ARSLAN ;Endovasküler yöntemle anevrizma onarımı(EVAR) katater tekniklerinin uygulanabildiği ve kalp damar ameliyathanesinin olduğu ortamlarda yapılabilir. Girişimsel Anjio laboratuvarımız ve modern kalp damar cerrahisi ameliyathanemizin açılmasının ardından hastanemizde de bu tip ameliyatlar yapılmaya başlandı.Bu yöntemle her iki kasık bölgesinden damar açılıp balon yapmış olan karın ana atardamarına damar içinden sunni bir damar yerleştiriliyor.Hastanın balon yapan bu damarının yırtılması halinde mutlak ölüme neden olan böyle bir hastalıktan kurtulması bu sayede mümkün oluyor. Yeni ünitemiz sayesinde kalp ameliyatlarına da başlayacağız” dedi.

12029

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.