iMARDA KAFALAR KARIŞIK!

Durağan Belediyesi tarafından 2014 yılı sonlarında başlayan İmar Revize ve ek imar planında sürecin uzaması bir türlü askıya çıkmaması kamuoyunda farklı söylentilerin dolaşmasına sebep oluyor…

imar haritası ile ilgili görsel sonucu
arşiv

iMARDA KAFALAR KARIŞIK!

Durağan Belediyesi tarafından 2014 yılı sonlarında başlayan İmar Revize ve ek imar planında sürecin uzaması bir türlü askıya çıkmaması kamuoyunda farklı söylentilerin dolaşmasına sebep olurken bir çok müteahhitin ve arsa sahibininde imar planı nedeni ile beklemede olduğu ifade ediliyor.
Boyabat yolu üzerinde yolun üst kısımı tamamem imara açılırken yolun alt tarafı pirinç fabrikasına kadar 25 metrelik mesafenin imara açıldığı iddia ediliyor. Karayazı mevkiinde yolun alt ve üst taraflarının 25 metrelik bölümleri imara açılırken toplulaştırma kapsamında olan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in basına yansıyan haberlerinde tarım arazilerinin hiç bir surette imara açılamayacağını vurgularken, imara açılan bu tarım arazilerinin akibeti merak konusu oldu.
Ek imar ve revize planının askıya çıkması ile birlikte çok sayıda itirazın olacağı iddia edilirken şu anda çok sayıda vatandaşın belediyeye dilekçe ile başvurarak imarda düzeltme istediği vurgulanıyor. Ek imar planı ve revize planının askıya çıkması sonrasında ise konunun mahkemeye taşınması halinde sürecin daha da uzayacağını belirten müteahhitler revize planı ile ek imar planının ayrı tutulmasının önemine vurgu yapıyor.
Yapılan revize planının mevcut mülkiyet sorununu çözmediğini, ilave olarak yükseltilen katların arsa ölçüleri dikkate alınmadan yapılması nedeni ile arsası küçük olan arsa sahiplerinin mağdur edildiği iddia ediliyor. İmar revize planı ve ek imar planının sorun çözmekten çok yeni sorunlara kapı açacağını vurgulayan konunun takipçileri de süreci mahkemeye taşıyacaklarının altını çiziyor.
Ek imar planlarının tarım arazilerinin imara açılması nedeni ile kesinlikle mahkemeden döneceği vurgulanırken müteaahitlerde belirsizliğin ortadan kalkması ile birlikte Durağan’da çok ciddi bir konut inşaatının başlayacağına vurgu yaptılar.
Karayazı’da yolun alt ve üst taraflarında 25 metrelik kısımlarının imara açılması sonrasında diğer arazi sahiplerinin buna itiraz edeceği vurgulanırken ya tamamının imara açılması gerektiği ya da hiç bir surette imar izninin verilmemesi gerektiği ifade ediliyor.
Durağan’da başlayan imar revize planı ile bir çok bölgede kat sayısı arttırılırken yoldan çekme mesafeleri de konuşulmaya başlandı. vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin hiç bir görüşü Alınmadan, tartışmaya açılmadan başlayan süreçte şimdilik vatandaş beklemede…

İmar revize ve ek imar planı askıya çıkana kadar Durağan’da kafalar karışık! İmarda durum ne? neler değişti? Nerelerde kat yükseldi? Yeşil alanlar nerelere kaydırıldı? Vatandaş şimdi sessizce planın askıya çıkmasını bekliyor… İmar nasıl olacak zaman gösterecek?

120116

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.