İSLAMSIZ YAŞAYAN MÜSLÜMAN LİDERLER!

Eli kanlı katil, İsrail ve ABD’ye yaptırım pısırık İslam ülke liderleriyle olmaz, olamaz, imkansız.
İslami ülke olduklarını var sayıp davet ettiğimiz ülkeler bunca zamana kadar hangi dönemde samimi oldu ki, şu süreç içerisinde samimi olsun? Öncülüğünü Türkiye’nin yaptığı islam ülkeleri buluşması İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu buluşmaya İslam’ın en önemli beldeleri olan Mekke ve Medine yönetimine sahip Suudi Arabistan’ın kralı ve prensi katılmadı. İslam Birliği teşkilatı daha önceki yıllarda da İstanbul’da bir araya gelmiş, neticesi ise, Türkiye ziyaretinin ötesine geçilememiştir.
İslam Birliği Teşkilatını temsilen katılan ancak İslam’dan uzak olan şeklen ve şemalen “İslamcılık” oynayan bu ülkeleri toplayıp ne amaç elde edilmektedir?
Gerçekten niyet, üzüm yemek mi? Yoksa üzümü yiyen bağcıyı dövmek mi? Maksadın hasıl olması için sonuca, konuşmalara, atılan adımlara bakmak, irdelemek gerekiyor. Baktık, irdeledik ki, neticede yıllardır pasif olan, İsrail ve ABD’nin kucağından inmeyen Ortadoğu ülke liderlerinin samimiyetsizliklerini görmekteyiz. Dünya güne hep farklı haber ve olaylarla başlarken bu ülkelerin liderleri tüm katliamlara, soykırımlara, tecavüzlere, adaletsizliklere sessiz kalmış, mazlumların, müslümanların hiç bir zaman somut adım atıcısı veyahut sesi olamamıştır. Ortadoğu’da akan her damla kanın sorumlusu da, Kudüs’ün yahudi işgali altında olmasında da en büyük suç, şüphesiz ki, bu israf düşkünü, saray, saltanat, lüks düşkünü olan bu ülkelerindir.
Irak’a, Suriye’ye, Lübnan’a, Ürdün’e, Afganistan’a, Libya’ya, Cezayir’e, Doğu Türkistan’a, Kerkük ve Musul’daki katliamlara sessiz kalan bu ülkeler, Kudüs’ü kendi eliyle İsrail’e ödül olarak hediye etmiştir. İslam’ın anahtarını İsrail’e veren sözde İslam ülkeleri gerçek İslamın hiç bir zaman temsilcisi, yaşayıcısı olamamıştır. Ehli sünnet dışı yönetimler, vehhabi zihniyetinin egemen olduğu emperyalizm entegresinin tesis edildiği bu ülkeler ılımlı İslam’ın, BOP projesinin birer temsilcisi olmuşlardır. Tüm bu gelişmeler karşısında olayların perde gerisinde duran, izleyen, oyun kurucusu İngilizlerin de sessiz kalması çok manidar!. Sahada görünen sömürgeci, işgalci devlet İsrail, ABD ve Rusya gibi gözükse de hep bu coğrafyanın topraklarındaki önemli hadiselerin arkasında bir ingiliz parmağı olduğunu unutmamak gerekir. Kudüs sadece İslam’ın değil, İslam’ın bugünlere gelmesinde en büyük etken ve faktör olan Türk dünyası da asla görmezden gelinemez. Türk’ün ayak bastığı her yerde İslam sancağı dalgalanmış, islamı ayakta tutmaya vesile olmuştur. Kudüs’ün konusunun ele alındığı İstanbul zirvesinde Doğu – Batı Kudüs şeklinde bölünmüş tariflerle konu edilmesi de toplantıdaki samimiyetsizliğin, basiretsizliğin bir işareti olarak görmekteyim. Yakın tarihteki “Mavi Marmara” olayı tüm bu gelişmelerin en yakın şahididir.

Mavi Marmara’yı sahiplenip sonrasında hiç sahiplenmemiş gibi İsrail yanlısı olmaları Kudüs konusuna bakış ve niyetlerini de gözlerimizin önüne sermektedir.

Tüm bu gelişmeler ışığında sormalı:
– Kudüs’ün İsrail’e başkent yapılmasını 2005 yılında tanıdınız mı? Kabul ettiniz mi?
– “Yahudi milletinin, İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz” denildiğinde, bu sözlerle karşılandığınızda neden tepki vermediniz?
– Mavi Marmara olayının resmi yazışmalarında Kudüs neden İsrail’in başkenti gibi gösterildi?
– İzinsiz hiç bir yayın yapamayan TRT’de aylardır Kudüs İsrail’in başkenti olarak mı gösterildi?
– İsrail eksenli olduğu iddia edilen BOP projesi eş başkanlığı görevinden istifa edildi mi?
– İsrail’den alınan yahudi cesaret ödülü iade edildi mi?
– Kürecik hava sahasından İsrail askerleri uzaklaştırıldı mı? 49 yıllığına İsrail’e kiralanan arazilerin durumu ne oldu? İncirlik hava sahası kapatıldı mı? ABD askerlerine edilen duaların tevbesi yapıldı mı?
– İsrail ile yapılan anlaşmalar iptal edildi mi?
– İsrail’den alınan ithal tohumlar iade edildi mi?
– İsrail Büyükelçisi kovuldu mu?
Besmeleyle cola cola açanlar şimdilerde, “Kahrolsun İsrail” diye bağırıyor.
Diriliş Ertuğrul dizisini izleyerek iki saat etkisinden çıkamayanlar İsrail’i, ABD’yi fethe hazır mı? Portakal bıçaklasanızda! olur.
Hamdolsun! katil batı bizi çok kıskanıyor…
Bağırın durun, hep birlikte BÜYÜK İSRAİL’i hayata geçiriyorlar. BOP tıkır, tıkır işliyor, siz dizilerle uyurken, uyuşturulurken…
Hedef Mekke, Medine..
Hedef İstanbul.. Hedef Dicle, Fırat..
Hedef Türkiye..

12061

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.