İsmailbey camiinde yap-boz düzeni!

Yaklaşık 1 yıl önce büyük bedellerle ve gösterişlerle yaptırılan Tarihi İsmailbey caminde yapılan yanlış düzenlemelere tepki artınca Durağan Belediyesi yeni bir çalışma başlattı.  Müteahhittin sorumluluğu kalkmadan başlatılan çalışmalara ise vatandaşlar tepki gösteriyor. Geçtiğimiz yıl gizlice kimsenin haberi olmadan kapalı kapılar ardında yapılan ihale ile müteahhide verilen ve sorumlu kurumun kim olduğu bile beli olmayan bir çalışmada İsmailbey camii şadırvan ve tuvaletleri yenilenmişti.  Yüklenici firmanın işi kimin adına yaptığını gösterir belgeyi çalışma alanına asmaması nedeni ile sürekli eleştiri konusu olan kim tarafından yaptırıldığı belli olmayan düzenleme eleştiri konusu olmuştu.

Yapılan düzenleme çalışması sonrasında vatandaşlar yeni düzenlemeye tepki göstermiş uygun olmadığını belirterek verilen paraya yazık olmuş serzenişinde bulunmuşlardı.Durumu dikkate alan Durağan belediyesi yeni bir çalışma yaparak Tarihi İsmailbey camiinde yeni bir düzenleme yapma kararı alırken tuvalet ve şadırvan bölümü yeniden elden geçiriliyor

vatandaşlar ise bu duruma tepki gösterirken bu kadar kısa sürede nasıl bozuldu? Yüklenici firma hatasının bedelini neden ödemiyor? Belediye kime hizmet ediyor? diyerek kahve köşelerinde konuşmalar artmaya başlarken belediye ise yapılan düzenlemeyi şu sözlerle duyurdu;

İsmail Bey Cami meydanı yenileniyor Durağan Belediyesi tarafından ilçe merkezinde bulunan tarihi İsmail Bey Camii meydan düzenleme çalışmaları başlatıldı.


Durağan Belediyesi ilçenin tarihi camilerinden İsmail Bey Camisi Meydanında düzenleme çalışmaları başlattı. İlçenin değerlerine sahip çıktıklarını belirten Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan bu kapsamda İsmail Bey Camiinde de çalışmalara başladıklarını söyledi. Kılıçaslan; “Tarihi İsmail Bey Camii’nin meydan düzenleme çalışmaları başladı. Tarihi İsmail Bey Camii meydan düzenlemesi ve Şadırvanın kullanılır hale getirilmesi için tadilat yapımına başladık. Bir yandan geceleri kutsal “Vatan Nöbeti’ne devam ederken gündüzleri ise belediyemizin faaliyetlerini sürdürüyoruz. İnşallah yaptığımız bu çalışmalarla tarihi İsmail Bey Cami meydanına ayrı bir değer katacağız” dedi.

 

 

12076

One thought on “İsmailbey camiinde yap-boz düzeni!

 • Avatar
  09/09/2016 tarihinde, saat 14:13
  Permalink

  Belediyelerin en büyük iş yaptırma,kaynak aktarma alanı meydanlardır. Olur böyle şeyler. “ben şu sözlere takıldım: “Bir yandan geceleri kutsal “Vatan Nöbeti’ne devam ederken,”. Durağan’da darbeye karşı nöbet mi var?

  Not: “E posta hesabınız yayımlanmayacak,” Bir baskı sonucu olmalı. Benimkini yazabilirsiniz. Hem de büyük büyük puntolarla.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.