İstanbul bombalı saldırı! Patlamada çok sayıda yaralı var!

İstanbul bombalı saldırı! Patlamada çok sayıda yaralı var!
İstanbul’daki patlamadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul’da Maçka’da bu akşam iki şiddetli patlama meydana geldi. Patlamadan sonra olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.

Gelen son dakika haberlerine göre; Patlamadan sonra ilk resmi açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Soylu 20’ye yakın yaralı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan patlamayla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre Erdoğan patlamayla ilgili bir dizi telefon görüşmesi yaparak Başbakan Binali Yaldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ve yetkililerden bilgi aldı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Vodafone Arena’daki patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin’den bilgi aldığı bildirildi.

Patlamadan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın İstanbul’a hareket ettiği bilirtildi. Bakanlar gece yarısı İstanbul’a ulaştı ve olay yerine geldiler.

Patmayla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı kan ihtiyacı bulunmadığını açıkladı.

Gece yarısı İstanbul’a gelen Bakan soylu’dan son dakika açıklaması geldi: İki patlama meydana geldi. Birisi Beleştepe’de diğeri de Maçka Parkı’nda. Yaralılar yakın hastanelere sevk edildi. Milletimize ve özellikle de polis teşkilatımıza geçmiş olsun. Kamuoyuna bir açıklama yapacağız.

1202

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.