‘iYi DERSLER ŞOFÖR AMCA’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri Ticaret AŞ iş birliğiyle uygulanan, “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında eğitimci eğitimi alan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe MillEğitim Müdürlüğü tarafından seminer düzenlendi.

‘iYi DERSLER ŞOFÖR AMCA’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri Ticaret AŞ iş birliğiyle uygulanan, “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında eğitimci eğitimi alan Durağan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçeMilli Eğitim Müdürlüğü görevlileri tarafından eğitim semineri düzenlendi.


“Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında 2014 yılında hayata geçirilen, taşımalı eğitim sisteminde görevli servis sürücülerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan proje çerçevesinde 15-19 Ekim’de formatör eğitimi alan 10 ilden birisi olan Sinop’ta, servis sürücülerine eğitim verildi.
Durağan’da söz konusu eğitim iki kısımda verildi. 1. cisi 10.12.2018 tarihinde Durağan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenirken; 2. cisi de 14.12.2018 tarihinde Çerçiler şehit recep Geçer YBO okulu konferans salonunda düzenlendi. Düzenlenen seminerde, eğitimci eğitimi alan Durağan ilçe Jandarma Komutanlığıo 11. Tim kısmından Jandarma Astsubay Kıd. Bşçvş Tolga Aksu, J. Uzm. Kıd. Çvş. Cemil Arslan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Demir veYüksel Turgut tarafından ilçede görev yapan taşımalı eğitim servis sürücülerine trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında seminere katılan 60 şoföre bilgilendirme yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Açıkgöz, yaptığı açıklamada, projenin 81 ilde aşamalı olarak başlatıldığını, bu kapsamda ilgili kişilere yönelik eğitim seminerleri düzenlendiğini söyledi.
Öğrencilerin daha sağlıklı bir şekilde okullarına gitmesi için bu tür projelerin önemine işaret eden Açıkgöz, bu kapsamda Durağan’da 2 kişiye eğitim verilerek, doğru bilinen yanlışlar hakkında görüşme yapıldığını aktardı.
Açıkgöz, “ taşımalı eğitim sistemindeki servis şoförlerine ‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi’ Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı, Jandartma genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan işibirliği protokolüyle trafik sorumluluk hareketi kapsamında hayata geçirilmiştir. İyi Dersler Şoför Amca projesinin amacı, taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi vebecerilerini arttırarak, bu şoförlerin kapasitesinin geliştirilmesidir” dedi.
Proje kapsamında proje illerinin ilçelerinde görevli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü mensubu eğitimciler, kendi ilçelerindeki tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik eğitim veriyor. Bu kapsamda Durağan’da coğrafi koşullar dikkate alınarak 2 kısımda verilen seminerler; Durağan ilçe Jandarma Komutanlığı 11. Tim kısmından Jandarma Astsubay Kıd. Bşçvş Tolga Aksu, J. Uzm. Kıd. Çvş. Cemil Arslan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Demir veYüksel Turgut tarafından verildi. seminerde ayrıca servis şoförlerine yönelik olarak yapılan fotoğraf yarışmasınında duyurusu yapıldı. Porjede amacın taşımalı eğitim sisteminde görevli okul servis şoförleri olduğunu belirtildi. Proje ile okul yönetimi, öğretmenler,veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmalarıyla trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirmek olduğu ifade edildi.

120104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.