KALDIRIM İŞGALİ YAPAN, ENGELLİ RAMPALARINI KAPATANLARA UYARI

Durağan belediyesi son zamanlarda sık biçimde yaptığı anonslarla esnafı uyararak kaldırımları işlgal etmemelerini edenler hakkında yasal işlem yapılacağını belirtiyor. Bu kapsamda Durağan Belediyesi Zabıta Amirliği Kaldırım İşgalli yapan esnaflara yönelik denetim çalışması yaptı. Zabıta ekipleri, yayalar ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımların iş yerleri tarafından malzeme konularak işgal edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla esnafları tek tek gezerek uyarılarda bulundu. Kaldırımlara ticari mallarını koyan iş yeri sahiplerinin yanı sıra engelli rampalarının önüne araçlarını park eden araç ve motosikletler kaldırılarak sahipleri de ayrıca uyarıldı.
Zabıta ekipleri, esnaflara kaldırım işgali yapmamaları hususunda uyarılarda bulunarak, uyarılara rağmen kaldırımları işgaline devam eden esnaflara cezai işlem uygulanacağının bilgisini verdi. Vatandaşların Durağan’da daha rahat, sorunsuz ve huzurlu bir hayat yaşamaları için denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini belirten yetkililere rağmen; esnafta uygulamanın her esnafı kapsayacak biçimde ayrım yapılmadan yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

12048

One thought on “KALDIRIM İŞGALİ YAPAN, ENGELLİ RAMPALARINI KAPATANLARA UYARI

  • Avatar
    27/07/2019 tarihinde, saat 16:57
    Permalink

    Durağana geldiğimizde kaldırımlardaki malzeme ve döküntüler yüzünden kaldırımda yürüyemiyoruz .Evimizin yanına araç park edemiyoruz bu uzun zamandır gündemde olan konularda ve her zaman konuşulan bu konularda yetkililerin görevini layıkıyla yaparak esnafımıza kul hakkına girildiği ve vatandaşı mağdur edildiği trafik kurallarının çiğnendiği konusunda bilinçlendirse ne iyi olur.Aynı zamanda başkasının mağdurluğu konusunda kaldırımda yürümek zorunda kalan veya tekerlekli özürlü aracıyla kaldırımda mağdur olan insanlarımızın çektiği sıkıntıyı görerek kul hakkına girilmese komşularımızla araç park yüzünden veya kaldırım işgalinden dolayı aramız açılmasa ne güzel olur.Lakin kaldırım işgali bir tarafa yeni yapılan binalarda kaldırımın içine kadar yapılır olmuş,kaldırımlar küçülmüş şehir estetiği bozulur hale gelmiş,maalesef doğup büyüdüğüm ilçemin yaşanılır olmasını herkesin mutlu huzurlu yaşaması hepimiz için ve gelecek nesillerin durağanımızda yaşamak istemesi için ve herkesin hak ve hukukuna saygılı olduğu sahip çıktığı günler dilerim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.