KARADENİZ EKER’E DESTEK İÇİN DURAĞAN’DA!

31 Mart yerel seçimlerine doğru siyasi partilerde çalışmalarını hızlandırdı. CHP TBMM Divan üyesi ve Sinop milletvekili Barış Karadeniz CHP Durağan Belediye başkan adayı Mustafa Eker’e destek vermek için Durağan’a gelerek esnaf ziyaretinde bulundu. İlçede geçtiğimiz günlerde genç yaşta ani bir rahatsizlık sonrası hayatını kaybeden Hasan Koyun’un babasını ziyaret ederek taziyede bulunan Karadeniz ziyaret esnasında bir vefat haberi üzerine de diğer acılı ailenin evine giderek taziye ziyaretinde bulundu.

31 Mart yerel seçimlerine doğru siyasi partilerde çalışmalarını hızlandırdı. CHP TBMM Divan üyesi ve Sinop milletvekili Barış Karadeniz CHP Durağan Belediye başkan adayı Mustafa Eker’e destek vermek için Durağan’a gelerek esnaf ziyaretinde bulundu. CHP Durağan İlçe başkanı Emin Adıgüzel, Belediye başkan adayı Mustafa Eker Belediye meclis üyesi adayları il genel meclisi adayları ve partililerle birlikte esnaf ziyaretine çıkan Karadeniz’e ilgi yoğun olurken geç saatlere kadar Durağanda kaldı. Taziye ziyaretlerinde bulunan Karadeniz; gece geç saatlerde Durağan’dan ayrıldı. Karadeniz, yoğun ilgi sonrası bir çok esnafı ziyaret edemezken önümüzdeki hafta tekrar Durağan’a gelerek ziyaretlerini tamamlayacağını, Eker’e destek isteyeceğini belirtti. Durağan’da bir değişim heyecanı gördüğünü belirten Karadeniz, Durağan’ın AKP’ye en çok oyu veren ama hiç hizmet alamayan bir ilçe olduğunu ifade ederek; “Durağan her seçim çok ciddi bir destek sunuyor. %80’leri geçen desteğe rağmen Türkiye’nin hiçbir noktasında bu kadar destek verip hizmet alamayan tek ilçe Durağan’dır. Bizim Sinop’ta 4 belediyemiz var. Bu belediyeleri biz AKP’den aldık. Aldığımızda borç batağındaydı ve insanlar mutsuzdu. Bu gün borçtan sıyrılmış ilçesine hizmet eden bir yapı ile insanlarına umut aşılamış hizmette farklı bir anlayışla tüm kesimleri kucaklayan bir belediyecilik anlayışı hakim olmuştur. Yerelde siyaset değil insan odaklı, projeleri ile öne çıkan adaylar tercih edildiğinde kalite yükselir, hizmet gelir. Durağan’da önce insan diyen mutlu ve güler yüzlü her kesime kapı aralayan insanı kucaklayan, projeleri ile ilçe halkına umut olacağını inandığımız Mustafa Eker’le Durağan aradaki makası kapatacaktır. Eker, koltuk sevdalısı değil bizim tanıdığımız ve güven duyduğumuz bir isimdir. Kendisine görev verildiğinde inanıyoruz ki; Durağan eski günlerine geri kavuşacaktır. Bu gün Durağan nerelere göçüyor? Durağan bunu sorgulamalıdır.

Sorguladığında CHP’li belediyelerde istihdam iş ,aş ve ekmek bulduğunu oralara göç ettiklerini kendileri de göreceklerdir. Çünkü CHP’li belediyeler sadece belediye hizmeti değil genel başkanımızın 12 madde ile özetlediği, Hakça bölüşen, hoşgörülü ve halka saygılı kentler, yoksulluğu yenen kentler, yenilikçe kentler, nefes alan kentler sosyal adaleti ilke edinen kentler, kültür ve sanatı geliştiren kentler doğa dostu yeşil kentler, mutlu ve gülümseyen kentlerle halka hizmete adapte olurken en önemlisi de üreten ve istihdam yaratan belediyeler olarak öne çıkmaktadır. Biz Durağan’da belediyeyi aldığımızda öncelik olarak kalıcı istihdam alanları, insan sirkülasyonu, eşitlik ve hakça bölüşümü getirerek Durağan halkına umut vereceğiz, gelecek vereceğiz. Tüm CHP’li belediyeler olarak Durağan’a sahip çıkacağız, onun açığını kapatmak yaralarını sarmak eski günlerine kavuşmasını sağlamak görevimiz olacak. Biz Eker’e güveniyoruz, Durağan’da Eker’e güvensin istiyoruz” dedi.

HA AKP HA MHP İKİSİ DE AYNI
YOLUN YOLCUSU DERS ANCAK
CHP İLE VERİLİR!

Karadeniz Durağan’a uzun zamandır geldiğini fakat halkın bu kadar yakın ilgi ve alakası ile karşılaşmadığını belirterek; “bu kez iktidarı Durağan’ın uyaracağını ve kulağını çekerek; bu güne kadar genelde ve yerelde sana oy verdik. Şimdi değiştiriyoruz. Bu güne kadar biz düşündük, şimdi sen düşün! %80 oy alıp neden belediyeyi kaybettim diye. Ha AKP ha MHP ikisi de aynı yolun yolcusu Durağan AKP’ye ve destekçisi MHP’ye cumhur ittifakına ancak CHP’ye oy vererek ders verir, kendi varlığını hissettirir, zulme uğrayanlar haksızlığa uğrayanlar CHP ile zulümden kurtulur” dedi.

BİZ HİZMET KAVGASI VERİRKEN
KAZANAN DURAĞAN OLSUN..

CHP Durağan Belediye başkan adayı Mustafa Eker’de, Durağan’ın CHP’ne geçmesi ile birlikte hayatında çok büyük değişiklikler olacağını ifade ederek; “İnsanımız Durağan’daki mevcut adaylar içerisinde Durağan’a hizmet edecek tek adayın Eker olduğunu projeleri ile Durağan’ı hayat ve umut verecek kişinin Eker demek suretiyle her ortamda yüksek sesle dillendirmektedir. Bunu diyen her evden bir oy gelse bile biz Durağan’da belediyeyi alırız. Sadece insanımız kendi oyuna güvensin kendine güvensin. Bu işin kazananı kaybedeni yoktur. İnanmadığın adaya, inada oy verdiğinde tek kaybeden Durağan ve sevdiklerin olacaktır. Durağan; inandığınla güvendiğinle ol! Siyaset gelip geçer ama kaybolan yıllar geri gelmez. 2. cilikten 5. ciliğe geriledik. Bu kez de yanlış yaparsan var olanları da kaybedebiliriz. Esnaf umutsuz insanlarımız mutsuz. Biz yılda 70 binin üstünde insan sirkülasyonu ile Durağan’ın Türkiye’nin geçiş noktası ve cazibe merkezi yapacağız. Durağan’da herkes kazanacak işsizi iş bulacak, gencimiz burda kalacak esnaf hayat bulacak. Biz iddialıyız. Bize fırsat verilsin yeter. Durağan CHP’li bir belediyeye kavuştuğunda AKP kaybettiği ilçeyi kazanmak için yatırım yapsın, CHP’de kazandığı ilçeyi kaybetmemek için ilçeyi yatırıma boğsun. Biz hizmet kavgası verirken kazanan Durağan olsun” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

12027

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.