KARADENİZ: “İNANÇLA VE YÜREKLE MİLLET EGEMENLİĞİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında “Mustafa Kemal Atatürk devrimlerini, ilke ve ülküsünü benimsemiş halkımız; egemenliğe ortak çıkmak isteyen her kim ya da ne olursa, inançla ve yürekle karşısında duracaktır” dedi.
Barış Karadeniz, mesajında, milletin 97 yıl önce olduğu gibi bugün de tek adam rejimini reddettiğini vurguladı. Karadeniz, “Atatürk’e inanan, adaleti, barışı, birlik ve beraberliği, kardeşliği benimseyen ve Cumhuriyete, onun yarattığı değerlere, demokrasiye ve özgürlüklere, her şeyden öte egemenliğine 97 yıl boyunca sahip çıkan Türk Milleti, egemenliğinin kalesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin devre dışı bırakılmasını, tek adam rejimini reddetmiştir” ifadelerinde bulundu.
Karadeniz’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı şöyle:“Bugün, 23 Nisan! Varlığına kastedilen Türk Ulusunun 97 yıl önce uyanışının, esaret zincirlerini kırarak, bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna nice fedakarlıklarla kendi yazgısına el koyuşunun muhteşem günüdür! Bugün, Dünya Lideri ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve Türk Ulusunun temsilcilerinin katılımıyla 97 yıl önce toplanan Büyük Millet Meclisi’nin, bağımsızlık ve özgürlük hareketinin yürütülmesinde tarihsel sorumluluk üstlendiği, egemenliğin millete verildiği gündür!
Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, devrimlerin gerçekleştirilmesinde yaşamsal rol üstlenen, millet egemenliğinin vücut bulduğu kalesi, demokratik rejimimizin temel kurumu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu gündür!
Gazi Mustafa Kemal şöyle diyordu: ‘Bu kadar acı tecrübeyi geçiren milletin, bundan sonra egemenliğini bir kişiye vermesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Milletimiz, hiç kimsenin iznine gerek görmeden ve müsaade etmeyenlere karşı isyan ederek, Milli egemenliğini almış ve öylece kullanmıştır. Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar yok olur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.’ İşte büyük Önder Atatürk’e inanan, adaleti, barışı, birlik ve beraberliği, kardeşliği benimseyen ve Cumhuriyete, onun yarattığı değerlere, demokrasiye ve özgürlüklere, her şeyden öte egemenliğine 97 yıl boyunca sahip çıkan Türk Milleti, egemenliğinin kalesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin devre dışı bırakılmasını, tek adam rejimini reddetmiştir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk Ulusu olarak bizim onurumuzdur, gururumuzdur. Mustafa Kemal Atatürk devrimlerini, ilke ve ülküsünü benimsemiş halkımız; egemenliğe ortak çıkmak isteyen her kim ya da ne olursa inançla ve yürekle karşısında duracaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençliğe Hitabesi”ni ezber eden, yüreklerinde hisseden, her cümlesine, her satırına yürekten inanan bir Milletin evlatları olarak, vazifemiz budur!
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan eden Atatürk çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni en somut bir şekilde geleceğe taşımıştır. Dünyada tek bir lider çocuklara bayram armağan etmiştir. O da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu mirasa ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak her Türk vatandaşının en önemli görevlerinden biridir. 23 Nisan, Ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri çocuklarımızın bayramıdır. Egemenliğimizi ve çocuklarımızı korumak, en değerli varlığımız çocuklarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi minnetle; TBMM’nin kurulmasında ve tarihimiz boyunca millet iradesi ile seçilerek görev yapmış tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyor, çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”dedi.

12020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.