KENDİ KOLTUKLARINI DÜŞÜNENLERLE ZORLU DAĞLAR AŞILMAZ!

     Saadet Partisi Durağan ilçe başkanı Saadet Partisi Durağan ilçe başkanı Menderes Piyaloğlu 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mustafa Eker’le güç birliğine gideceklerini vurgulayarak; “Durağan’da yapılan kirli pazarlıkların adresi olmayacağız. Durağan’da siyaset yaptığım dönem içerisinde her daim yanımda yer alan ayrım yapmadan destekleyen bilgi ve birikimi ile Durağan’ın menfaatlerini her zaman en üstte tutan Mustafa Eker’i destekleme kararı aldık” dedi.

     Piyaloğlu, “Ülke ekonomisi bitmiş Durağan çökmüşken ayrıştırarak farklı adaylar çıkararak iktidar karşısında zayıflamak değildir. Biz kurumsal kimliğimizi koruyarak birlikteliğimizi zedelemeden seçimi gitmek için bu kararı aldık. İnanıyorum ki Durağan’da sağduyu galip gelecek ve Durağan ilk kez bölgesinde farklı bir seçim yaparak adından söz ettirecektir. Biz bunu yapamazsak 5 yıl sonra göçmüş bir Durağan’da kimler kalacak? hep birlikte onu göreceğiz.

     İktidarın vurdumduymazlığına siyasilerin eski siyasetçilere rağbet gösterdiği bir ortamda şu gerçeği hiç kimse unutmamalıdır; Durağan’ı bu hale kimler getirdi? Kimlerin vebali var? Barajdan kalkanlar bu gün nerelerdedir? Buna kimler sebep olmuş bu insanlar gurbete neden gitmiş? Durağan’ın komşu ilçelerle arasındaki makas neden açılmıştır? bunu sorduğumuzda ortaya çıkacak cevaplar yeniden farklı bir bakış açısını ihtiyaç duyduğumuz gerçeğini gösterecektir.

     Biz yeni bir soluk yeni bir nefes yeni bir umut olarak 24 Haziran’da bizle birlikte düzene, iktidara karşı duran onun söylemlerine cevap verebilen bir siyasi anlayışla 31 Mart’ta güçlerimizi birleştirdik. Dünde iktidarın yaptıklarını zulüm olarak nitelendiriyorduk, bu günde. Ekonomi biterken halk yoksulluğa itilirken kendi menfaatlerini, kendi koltuklarını, kendi çıkarlarını düşünenlerle zorlu dağlar aşılmaz, Durağan hedef büyütemez” dedi

12058

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.