KOÇ; KASIMDA Kİ SEÇİMDE ADAY DEĞİLİM! “BAYRAK; GENÇ VE İDEALİ OLANLARIN ELİNDE DAHA DA YÜKSEKLERE ÇIKACAKTIR!”

2 dönemdir CHP Durağan ilçe başkanlığı görevini yürüten M. Ali Koç “kan değişimi gerek” diyerek bir dahaki dönem aday olmayacağını açıkladı.
Koç, Kasımda yapılacak olan kongrede aday olmayacağını belirttiği açıklamasında; “genç ve dinamik bir yapının oluşmasını istiyoruz. Bu kapsamda 2 yıl gibi kısa sürede oylarını sürekli arttıran ve sadece doğrular üzerine siyaset yapan bir CHP oluşturmak temel ilkemiz oldu. Ne 2014 yerel seçimlerinde ne de genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkımıza doğrudan ve gerçekten başka bir şey anlatmadık. Popülist politikalarla halkımızı kandırmaya çalışmadık. Ve son olarak 16 Nisan referandumun da ‘ HAYIR’ diyen seçmen grubunun ne kadar haklı gerekçelerle hayır dediği bir kez daha ortaya çıktı: Bu süreçte bu güne kadar CHP’ye oy vermeyen seçmenlere ulaşmayı onları partimizi kazandırmayı ilke edindik. Bunu da bir nebze olsun başardık. Ama bu ülkenin kurucu partisi CHP’nin daha kat edeceği çok yol var. Ve bunun genç ve dinamik bir başkanla aşacağımıza inanıyorum O nedenle CHP’de bir görev değişiminin geldiğine inanarak bayrağı yeni görev alacak arkadaşa bırakmak gerektiğine inandım. Ben yine onlarla birlikte CHP’de Atatürk ,ilke ve devrimlerinin hayata geçirmek Cumhuriyeti yaşatmak adına yapılacak partimizi başarıya taşıyacak, her türlü organizasyonda, parti çalışmasında yer alacağım” dedi.
Koç; bu süreçte Sinop’un Türkiye siyasetine önemli bir değer kazandırdığını vurguladığı açıklamasında; “İktidar partisi AKP 2002 den bu tarafa sürekli vekil değiştirerek milletin aklıyla alay ederken CHP başarılı çalışmaları ile gerek CHP tabanının gerekse partili olmayan bir çok vatandaşımızın takdirini toplayan, hizmetlerini gören Engin Altay gibi değerli bir ismi Türkiye siyasetine kazandırmıştır. Bu başarı CHP tercihlerinde ne kadar doğru ön seçimlerinin ne kadar başarılı olduğunun da bir göstergesidir. Demokrasiye tüm ilkeleri ile bağlı olan CHP, parti içi demokrasi anlayışı ile de Türkiye’ye örnek olacak bir tavır sergilemektedir. İşte bunun en başarılı örneği Engin Altay ve ön seçimle gelen gelecek vaad eden milletvekilimiz Barış Karadeniz’dir” dedi.
Koç, Kasımda yapılacak seçimlerde 2 adayın yarışacağını ifade ettiği açıklamasında “tercih üyelerimizindir. Buna saygı göstereceğiz” dedi.

120112

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.