KURBANLAR PAZARA İNDİ!

11 Ağustos’ta başlayacak olan Kurban bayramı nedeni ile kurban pazarları açıldı. Durağan’da eski cezaevi karşısına açılan kurban pazarında kurban kesmek isteyen vatandaşlar bütçeleri oranında kurbanlarını seçerek Kurban bayramına hazırlık yapıyor.
Durağandaki esnafta yaklaşan Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmasına rağmen halen bayram hareketliliğinin başlamadığını ifade ederek, ekonomik durgunluğa dikkat çekiyor. Kurban pazarında ise küçükbaş kurbanlıkların 1000 ile 2000 TL arasında değişirken büyükbaşta ise rakamların 5000 TL’ den başlayarak kilosuna ve ortaklığına göre rakamların yükseldiği belirtiliyor. En çok talep görenin ise şimdilik küçükbaş kurbanlıklar olduğu ifade ediliyor
Diğer yandan Durağan Belediyesi, de kurban bayramı için hazırlıklarını sürdürüyor. Durağan belediye mezbahasının bayram süresince vatandaşlara kurban kesiminde hizmet edeceğini belirten yetkililer vatandaşların kurbanlarını sokakta keserek kötü bir görüntüye sebep olmamalarını bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.

kurban ile ilgili görsel sonucu

12023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.