KÜRESEL GÜÇLER! ESNAF DAYAK YER!

24 Haziran seçimleri sonrası yaşanan ekonomik kriz DIŞ GÜÇLER’ algısı ile yönetilmeye devam ediyor.
Oysa ki asıl olan gerçeği kabul etmek üretimden gelmeyen gücümüzün dış piyasalar tarafından görülmesi ve gardımızın düşürülmesidir.
Bu şunu göstermektedir; Türkiye tüketim esası ile harcadığı kredi batağından bir dürtme sonucu uyandırılmış lale devri sona ermiştir.
Daha önceki yazılarımda yazdığım gibi bu aslında sadece ekonomik bir kriz değil aynı zamanda tek adam sisteminin denenmesi istenilen sonuçların alınıp alınamayacağının test edilme halidir.
Banu Avar’ın yazdığı 2011 yılında basılan ve çarpıcı gerçeklerin yer aldığı ‘KAÇIN DEMOKRASİ GELİYOR’ kitabının 135. sayfasında yer alan ‘KÜRESEL BAŞKANLIK SİSTEMİ’ YAZISI(18 Haziran 2011 Programı)
“Demokratik seçim adı altında bir kukla tiyatrosu daha yaşandı. Ekranlarda ve meydanlarda parti başkanları vardı… Halk bir ona, bir buna baktı. Yuhaladı, bağırdı, alkışladı…
Şimdi ödenecek bedelin zamanı…
Ekonomisiyle, siyasetiyle, kültürüyle tamamen dışa bağımlı olarak yönetilen Türkiye, yeni bir anayasa yapacak…
Küresel efendiler öyle istiyor. Yeni anayasa, ulus devletin sonu olacak.
Türkiye fiilen bir “başkan”ın iki dudağı arasında kalacak. Başta Güneydoğu olmak üzere Anadolu’da “özerk” bölgeler ortaya çıkacak.
Türkiye, milli irade göstermezse, 91 yıllık bir ulus devletin yerini federalizm alacak…
Üniter devlet yapısını değiştirmeyi öngören yeni bir anayasa, diktatörlüğe yol açacak bir Başkanlık Sistemi, bölünmeyi getiren “yerel özerklik” dayatması ve federal bir Türkiye… Küresel efendilerin bize çizdiği yol haritası bu!
Halk “Eski sistem bize ne getirdi ki! Bir de yeniyi deneyelim!” dediği anda uçurumdan yuvarlanmış olacak. Çünkü eski sistemi bu hale sokanlar ve yeniyi kurgulayanlar aynı odaklar!
Başkanlık sistemi… Ulus devleti çözecek anahtar!”
Banu AVAR(Kaçın Demokrasi geliyor kitabından)
…………………………………………… 
Birde CIA eski Türkiye şefi, Paul Bernard Henze’nin 2006’da Beyaz Saray’a sunduğu Türkiye raporuna kulak verelim;
“Türkiye’nin bu şekliyle, Amerikan politikalarının yanında olacağından emin olamayız.Ülkeyi kuranlar, denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar. Hükümeti ikna ettiğimizde Meclis; Meclis’i ikna ettiğimizde, ordu; orduyu ikna ettiğimizde yargı karşımıza geçebiliyor.Eğer Amerika’nın çıkarı Türkiye’de bir federal devlet kurulması ise mutlaka ve öncelikle yargı, ordu, Meclis ve hükümeti tek elde toplayan başkanlık rejimine geçilmelidir.Bir kişiyi ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. Eğer o bir kişi Amerikan çıkarlarını yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerine kurulmuş yapıyı yıkmak Amerika için sorun olmaz.” 
Kaynak Yeniçağ: Tek adam sistemini Türkiye’ye kim dayattı? – Arslan BULUT 
……………………………………….
Bu iki yazı size neyi hatırlatıyor?
Bu günü diyebilen kaç kişi var?
Ama daha bitmedi!..
1 mart tezkeresinde ABD’ye ve bu gün cumhurbaşkanı, döneminde AKP Genel başkanı olan Erdoğan’a rağmen TBMM tezkereye geçit vermemiş, krizde çıkmamıştı! O gün kriz çıkartamayanlar bu gün nasıl oluyor da lider ülke(!) Türkiye’ye bedel ödetiyorlar…???!!!
Türkiye’ye 2004’den daha kötü durumda mı?
ABD bir papaz için bunu yapmaz!!! Yoksa; Türkiye’den istenen başka şeyler de mi var?
Ortadoğu kaynayan kazan… 
Kazanda birileri yem, birileri dublör, birileri de kukla… Perde arkasında küresel güçler..
……………………………………………..
Türkiye de; yandaş medya ya kalırsa yakında esnaf dayak yer!!!.. Türkiye güllük gülistanlık zamları fırsatçılar yapıyor.. Esnaf çok kazanmak için dolar artışını fırsata çeviriyor.. Vatandaş ta bunu dinleyip esnafa yükleniyor.. İnanın hedefe esnafı koyanlar bu işi başarmıştır. Doları durduramadılar! oydan olmamak için de vatandaşı esnafa düşman ettiler.. Sahi esnaf kardeş niye zam yapıyorsunuz? Su bedava, kek bedava millet kıraathanesinde geçinmek için dükkanı kapat sende gel!.. Bak o zaman hayat sana da güzel, bana da güzel(!?).. Üreteceğine, emek sarf edeceğine, fazladan 2 -3 güzel laf et ister makam, ister para… Üretmeden, tüket, lider ol(!) Bahane hazır dış güçler, fırsatçı esnaf.. Ey vatandaş alıp rafa koydun mu? Esnafa halini sordun mu? izlediğin kanallar, gaz veriyor! Sen hiç esnaf olup gaz doldurdun mu? Üreteceğin hammaddeyi arayıp fiyatını sordun mu? 
Saygılar?

12047

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.