MAVİŞ:GERZEDE YATIRIMLAR ARTIYOR,GERZE DEĞİŞİYOR

Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş,Gerze’ye değer katacak olan beş ayrı alanda yapılacak olan projelerini kamuoyuna açıkladı.
Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Yaptığı yazlı açıklamada ;Gerze’de yapılacak Yeni Adliye Binası, Doğalgaz Çalışmaları, Sorkun Şelaleleri Tabiat Anıtı , Köy Grup Yollarının asfaltlanması,Yeni İmam Hatip Lisesi projelerinin ayrıntılarını paylaştı ve İlçeye hayırlı olması Gerzelilerin taleplerini önemli ölçüde karşılayacağını söyledi.
Projelerin ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi. Gerze’de doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamladığını müjdeleyerek “Gerze’de 2017 yılı için planlanan doğalgaz altyapı inşaatı tamamlandı.Tamamlanan hatların testlerinin yapılması ve vanalar gibi diğer ekipmanların imalat işlemleri de hızlı bir şekilde devam ediyor.
Ayrıca Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonu inşaatı da devam etmekte olup,

Yılsonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. İnşallah 2017 yılı sonunda Gerze’de yaklaşık 1000 daireye doğalgaz sağlayacak alt yapı tamamlamış ve gaz arzı sağlanmış olacak.”dedi.
GERZE ADLİYE BİNASINA KAVUŞUYOR
Maviş açıklamasında Gerze’nin önemli ihtiyaçlarından biri olan Yeni Adliye Binası için gereken adımların atıldığını belirterek, “Gerzelilerin talebi üzerine modern ve Gerze’ye yakışır bir Adliye Binası inşa etmek için gerekli çalışmaları başlattık.Gerze’de eski cezaevinin bulunduğu mevkiinin Adliye Sarayı olarak tahsis işlemleri tamamlandı.Çalışmalar en kısa sürede başlayacak.”dedi.
SORKUN ŞELALELERİ TABİAT ANITI GERZE
TURİZMİNE İVME
KAZANDIRACAK
Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Sinop ziyareti esnasında açıkladığı Gerze Sorkun Şelalelerinin Tabiat Anıtı Olarak tescil edilmesi müjdesinin de Gerze Turizmine ivme kazandıracağını ifade etti.
İnanıyoruz ki Gerze’ye artık Turizm anlamında daha çok ilgi odağı olacaktır.Gerze’nin önemli güzelliklerinden olan Sorkun Şelalelerinin tabiat anıtı olarak ilan edilmesi ile birlikte, o bölgemizde hemşerilerimiz ve şehir dışından gelen misafirlerimiz keyifli vakit geçirebilecekler.”dedi.
GERZE’DE 33 KM KÖY GRUP YOLU ASFALTLANDI
Tüm köy grup yollarımızın asfaltlanması için seferberlik başlattık.Bu bağlamda 2017 yılı hedefi olarak Gerze’de şuan 8 km’si astarlı olmak üzere toplam 33,30 km’lik köy grup yollunun asfaltlanma çalışması tamamlandığını söyledi.
Maviş Gerze köy grup yolların asfaltlanma çalışmaları ile alakalı şu bilgileri paylaştı:
Gerze’de Türkmen, Yakadibi, Kuzsökü, Kahramaneli, Yamacık, Pirahmet, Sarımsak, Çağlayan, Şeyhli, Emirhalil, Aydınlar, Sorgunlar, Kazmasökü, Horzum, Yenice, Çalpınar, Çakıllı, Gerdeme, Abdaloğlu ve Acısu köy grup yollarımızın asfaltlama çalışmalarını bitirdik. Sarınç, Kızılcalı, Başsökü, Karapınar, Eroğlu, Yeniköy ve Hacılar köylerimizin grup yollarının asfaltlanma çalışmalarında ise sona gelindi.
GERZE’YE 17 MİLYON TL TUTARINDA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BİNASI
yapımının en kısa sürede başlayacağını müjdeledi.
İmam Hatip lisesinin yapılacağı arsanın inşaata hazır durumda olduğunu ifade eden Maviş, “Gerze’ye kazandıracağımız bir diğer proje ise Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi binası. Proje bedeli 17 Milyon TL olan ve 16 Derslikten oluşan okul binasının yanında; 100 Kız Öğrenci 100 Erkek Öğrenci olmak üzere toplam 200 öğrenci kapasiteli pansiyon Ayrıca öğrencilerimizin sosyal ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak olan Kapalı Spor Salonu ve uygulama camisi yapılacak. Geleceğin teminatı olan öğrencilere ve Gerze’ye hayırlı olsun” dedi.

12091

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.