MEMLEKET ELDEN “GİDİYE AHHHH!”

Partilerin adayları açıklandı. İl, il adayların listeleri yayımlandı, YSK’ya sunuldu. Sinop adayının Mehmet Ersoy olması beklenirken KPSS skandalında şaibeli isim olan Nazım Maviş tekrardan aday yapıldı. Nazım Maviş’i tekrar aday göstermenin gerekçesi ne olabilirdi ki acaba? Gerçekten çok düşündürücü!

“Sinop’a neler kazandırdı?”
“Neler kaybettirdi?”
“Neleri vaat etti?”
“Neleri yaptı?” diye de sormadan edemiyoruz.

Bana sorarsanız, Nazım Maviş egosunu tatmin etmekten, her hareketi kibir, gösteriş, tehdit kokan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile bol bol gülüp eğlenmekten başka ne yaptı? ki derim. İlçelerin, köylerin durumu ortada. Esnaf can çekişiyor, üretim yok, işsizlik tavanda, İşkur skandalları üst seviyede. Doğa ve turizm deseniz zaten Nükleere kurban!

Tüm bunlara rağmen;
2012 KPSS sınav sorularının çalınmasında adı geçen ve hakkında Bakırköy MHP İlçe yöneticisi tarafından da suç duyurusunda bulunulan, fakat dokunulmazlığı sebebiyle soruşturması yürütülemediği iddia edilen AKP’nin Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AKP’nin yeniden Sinop Milletvekili adayı seçildi. Sinop’un meclisteki, iktidardaki sesi olamayan, başarı grafiğinde sınıfta kalan, 2012 yılında KPSS skandalında ismi geçen bir kişiyi tekrardan milletvekili adayı yapmak Sinop halkında mutlaka vicdanları sorgulatacaktır.

Parsel parsel adaylar..

AKP, yandaş medya tarafından da sıklıkla Fetöcü olduğu dile getirilen Bülent Arınç’ın oğlunu da İstanbul’dan milletvekili adayı yaptı. Şaka! gibi. Bülent Arınç’ın fetö övgülerinin olduğunu, çözüm sürecinde Öcalan hayranı olduğunu, devletin kozmik odalarına kadar giren biri olduğunu bilmeyen yok. Peki buna rağmen oğlu niye aday? FETÖ elebaşısı ile fotoğraf çektiren 12 AKP’linin 7’si tekrardan yine aday gösterildi? Var mı bir cevabı olan?

İNEKLERİN SAMANINDAN
BELLİYDİ GİDİŞAT!

Canın mı sıkılıyor?
Paran mı yok?
Araba kredisi, ev kredisi, düğün kredisi mi ödüyorsun? İşten çıkarılma korkusu mu var? “Müslüman faiz yemez” diyen sizlerdiniz! Şimdi faiz üstüne faize battınız! “Gelişiyoruz, büyüyoruz” yalanıyla senin kundaktaki çocuğunu bile borç batağına gömdüler. Aslında gelişen hep kendileri oldu. Durum böyle iken, aç hemen AKP’nin A HABER kanalını. Kendini birden mutlu hisset! Almanya’da, İsviçre’de, Fransa’da, İngiltere’de, Danimarka’da, Norveç’te yaşıyor gibi hisset!

Ey AKP’li vatandaş kendine gel!

16 yıldır sizi aldatıyorlar, biz ise hep anlatıyoruz! Bu gidişata bi dur de! “Seçim sonucunu beğenmeyecek ve seçimden sonra da ülkeyi erken seçime götürecek” tartışmaları devam ederken, meydanlarda kendi yaktığına şimdi de “ben söndüreceğim!” diyor. Bir kez olsun dinlemedi kimseyi. Bir kez olsun istişare yapmadı. “Her şeyi ben bilirim” dedi. “Babalar gibi satarız” deyip ülkenin 100 yıllık kurumları gitti. Son 2 senede 20.000 esnaf iflas etmiş, son 16 sene de 430.000 esnaf kepenk indirmiş. Bu esnaflardan bir tane yiğidin! yazar kasa atanını görmedik. Ama kendini yakanları şu sıralar görmeye başladık. Üzüntü verici. Kendi celladına aşık olan millet, bile bile hem kendini, hem de tüm ülkeyi felakete sürükledi. Ecevit döneminde dolar 1 TL’ye yanaştı diye sokağa çıkan yiğitlerimiz!, dolar bugün 5 TL’ye dayandı kimseden çıt yok. Ecevit döneminde benzin 1.25 TL olunca sokağa çıkan yiğitlerimiz!, benzin bugün 7 TL’ye dayandı kimseden çıt yok. Yine Ecevit döneminde LPG 0,17 kuruş olunca isyan eden yiğitlerimiz!, LPG bugün 4 TL’ye yanaştı. Altın desen öyle. Çarşı, pazar öyle. Tamamen dışa bağımlı üretimsiz tüketim ekonomisi. Her şeyi satıp savurdular. Dış borç patladı, iç borç patladı. Kendileri ve yandaşları zenginleştikçe halk fakirleşti. Tüm bunlara rağmen halkın halen uyanmaması tuhaf bir akıl tutulması! En zor şartlar altında bile tarım ekonomisiyle, ekip, dikip ürettiği ile ayakta duran Türkiye artık yok. İneklere samanı bile dışarıdan alıyoruz. Anlıyor musunuz? İneklere!

Seçim sonrası “keşke” dememek için!
Bıçağın sırtı çok keskin!

Ali Osman ÖNDER

120128

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.