MUHTARLAR GÜNÜNDE MUHTARLARLA..

19 Ekim Muhtarlar Günü Durağan’da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Törene Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan siyasi parti temsilcileri, kamu kurumlarının müdürleri ile muhtarlar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Durağan Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Keleş yaptı. Keleş yaptığı konuşmada muhtarların vatandaşın içinde olduğuna vurgu yaparak; “Muhtar 24 saat vatandaşla içindedir. Dehşet ilk basamağı vatandaşın ilk gittiği yerdir. Devletle millet arasındaki ilk köprüdür. Sorunlarının dinleyen yetkili birimlere aktaran gerek mahalle muhtarları gerekse köy muhtarları vatandaş içinden aileden biridir. Osmanlıdan 1800 yıllardan bu tarafa devlet adına hizmet eden en küçük birimdir. Seçimle gelen ve bu gün demokrasinin ilk ayağı olarak nitelendirilen muhtarlıklar son yıllarda yapıla maddi düzeltmelerle kendini bir nebze olsun düzeltmiştir” dedi.
Tören sonrası Durağan Belediye başkanı makamında muhtarlara ve katılanlara çay ikram ederek, muhtarların sorunlarını dinledi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, Mustafa Eker dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

12041

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.