NAZIM MAVİŞ “10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Sinop Milletvekili Nazım Maviş yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi.Mesajında “Demokrasimizin temel taşlarından biri olan basınımız, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır.
Hayatın birçok alanıyla ilgili bilgiye, yasal ve etik yollardan ulaşıp kamuoyunu bilgilendirme dışında hiçbir çıkar gözetilmeden haberleştirilmesi, gazete, dergi, internet, radyo veya televizyon istasyonları vasıtasıyla vatandaşlarımıza sunulması önemli bir kamu hizmetidir.
Bu hizmeti sürdürürken tarafsız, bağımsız ve adil bir şekilde, ayrımcılık ve nefret söylemlerinden uzak durma, gerçeği arama ve bildirme sorumluluğu, hesap verebilme, özel hayata, şahıslara ve meslekdaşlara saygılı davranmayı temel ilke olarak gözetmek gazeteciliğin itibarını, güvenilirliğini ve kalitesini artıracaktır.
Yaz kış denilmeden her türlü iklim şartlarında, alın teri ve zihin emeğiyle yoğrulan zahmetli bir hazırlık süreci sonunda ortaya çıkan haberler vatandaşlarımıza ulaşmaktadır. Bu vesileyle başta Sinop’umuzda görevlerini özveri ve emekle sürdüren basın mensuplarımız olmak üzere tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü Kutluyorum.”dedi.

1208

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.