NAZIM MAVİŞ REFERANDUM ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Referandum çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.
Ayancık’ta referandum turuna devam eden Maviş, köylerdeki vatandaşları ziyaret ederek “Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” hakkında bilgiler verdi. Maviş ayrıca Halk Eğitim Merkezine bağlı kurslarda eğitim gören kursiyerler ve Tekstil firmalarında çalışan işçilerle de bir araya gelerek neden ‘evet’ denilmesi gerektiğini derinlemesine anlattı.
Maviş yaptığı konuşmada, 16 Nisan referandum seçimlerinin önemine değinerek, vatandaşları sandığa davet etti.
Her vatandaşın oy kullanarak ülkenin geleceğinde söz sahibi olması gerektiğinin altını çizen Maviş, Önümüzde ülkemizin 100 yılını belirleyeceğimiz bir seçim var. Mevcut sistem ile daha ileriye gitme şansımız yok. Dolayısıyla 16 Nisan’da sizlerin ’evet’ oylarıyla birlikte inşallah Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Mevcut sistemin sürekli kriz üreten bir yapısı var. Geçmişe dönüp baktığımızda sürekli olarak zayıf hükumetler kurulduğunu, buna bağlı olarak da 16 ayda bir hükumetlerin değiştiğini görüyoruz” dedi.
Kalıcı ve güçlü hükumetler için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gerekliliğine işaret eden Maviş, “Ak Parti hükümetlerimizin Sinop’a bakışı ortada. Yaptığımız toplantılarda halkımızın ’evet’ yönünde gereken desteği vereceklerini görüyoruz. Ben inanıyorum ki, Sinoplu hemşerilerimizin bu desteği sandıklarda da kendisini gösterecektir. Çünkü 16 Nisan’da Sinop kendi geleceğine ‘evet’ diyecektir. İnşallah Bizlerde 16 Nisan sabahına kadar teşkilatımızla birlikte köy köy, ev ev dolaşarak yeni sistemi halkımıza en doğru şekilde anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

12028

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.