NE OLDU BİZE?

Saygıyı yok ettik,
Sevgiyi bitirdik,
Sabrı tükettik,
Hoşgörüyü hoş görmez olduk,
Sadakati sanal âleme gömdük,
Nezaketi incittik,
Fedakârlığı menfaate feda ettik.
……..
Ne oldu bize Allah aşkına?
Son dönemde sizin de ruhunuzu bir kasvet havası kapladı mı? Kesif gündem içerisinde sizin de umudunuzu yitirdiğiniz anlar oldu mu? Acaba ne olacak diye düşünerek kendinizi çaresiz ve bitkin hissettiniz mi?
Ben hissettim.
Yediğimizden, içtiğimizden midir bilmiyorum ama havada bir ağırlık var. Yukarıda sıralanan ve sıralanmayan insani ve İslami değerlerin mütemadiyen ayaklar altında paspas ediliyor olması bana ağır geliyor doğrusu.
Âdemi adam eden meziyetleri yok pahasına harcıyoruz. İnsanın moralini bozan, ümidine gem vuran, aklına çengel takan hadiseler şüphesiz ki çok can sıkıcı şeyler. Gündemin ağırlığının yanında bu tür negatif haberler insanı derinden etkileyerek insanın ruhuna baskı yapabiliyor. Ama yine de pes etmemek lazım.
Peki, çare ne?
Çare elbette yine biziz, biz olmalıyız. Ama hep birlikte.
Her karanlığın bir sabahı, her yokuşun bir inişi, her derdin bir devası olduğu gibi bu “kara” günler de bir gün bahara dönecektir. Ancak biz, bize yakışanı yapmalıyız. Hem fert hem de toplum olarak.
Yeniden eski günlerdeki gibi ilmi, irfanı ve vicdanı temsil edebiliriz. Yeniden adeta küllerimizden doğarak Müslüman Türkün medeniyet meşalesiyle hem kendimizi hem de dünyayı aydınlatabiliriz.
Bilesiniz ki, hayat yaz ile kışların toplamıdır

12031

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.