ÖĞRENCİLER SOKAK KEDİLERİ İÇİN EV YAPTI

Öğrenciler sokak kedileri için ev yaptı. Sinop Anadolu Lisesi öğrencileri, çetin kış şartlarında yaşamak zorunda kalan sokak kedilerinin sığınabilmeleri için kedi evleri yaptı.
Sinop Anadolu Lisesi öğrencileri, sokak hayvanları için harekete geçti. Resim, görsel sanatlar dersinde kedi evleri yapan öğrenciler, bu evleri şehrin belirli noktalarına yerleştirmeyi planlıyor.
Görsel Sanatlar dersinde “3 Boyutlu Maket/Model” konusu kapsamında ve Değerler Eğitiminin “Merhamet” konusunu da işleyerek anlamlı bir etkinliğe imza atan Sinop Anadolu Lisesi öğrencilerinin büyük bir özveri ile hazırladıkları kedi evlerinin, sokak hayvanlarına sahip çıkılması adına önemli bir farkındalık oluşturacağını belirten okul yönetimi, öğrencilerini bu anlamlı davranışlarından dolayı tebrik etti.
Öğrencilerinin, kedi evlerinin daha sıcak ve kalıcı olması için canla başla çalışmaları ve severek isteyerek emek vermelerinin kendilerinin çok duygulandırdığını ve gururlandırdığını belirten, okul yönetimi, “Görüyoruz ki havalar soğudu ve biliyoruz ki sokak hayvanları aç ve açıkta olursa yaşama tutunamazlar. Bu duruma kayıtsız kalamazdık ve bu çetin kışta onların yaşam mücadelesine bir nebze yardım etmek için öğrencilerimizle kedi evleri yaptık. Öğrencilerimizdeki sevgi ve merhamet duygusunu daha da geliştirmek, öğrencilerimiz ve bütün vatandaşlarımız için duyarlılık ve farkındalık oluşturma düşüncesiyle gerçekleştirdiğimiz bu projeye emekleriyle katılan, yürekleriyle destek veren bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve duyarlı velilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Öğrencilerin büyük emek vererek hazırladığı kedi evlerini okulun civarına ve farklı yerlere yerleştireceklerini belirten Sinop Anadolu Lisesi yönetimi, duyarlı Sinoplulardan bu evlere zarar vermemeleri ricasında bulundular.

 

12022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.