ÖĞRENCİLERDEN ŞEHİT AİLELERİNE ANLAMLI ZİYARET

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri, Durağanlı şehitlerden Hakan Tanrıkulu ve Hüseyin Genç’in aileleri ile Durağanlı Kore Gazisi Basri Akbey’i evinde ziyaret ettiler.
Öğrenciler, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Savaş Baştürk’ün yürüttüğü “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında,Sinop Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı ve aynı zamanda Şehit ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Okutman Sabri Boztepe eşliğinde,10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen menfur terör saldırısında
Şehit düşen,Polis Memuru Hakan Tanrıkulu’nun Durağan Merkezdeki ailesini ve kabrini ziyaret ettiler.
Ziyarette Şehit için dualar eden öğrenciler, mezarlıkta bulunan diğer şehitlerin de mezarını şanlı Türk bayrağı ile süslediler.Üniversite Öğrencileri daha sonra 1928 Durağan doğumlu Kore Gazisi Basri Akbey’i ve ailesini evinde ziyaret ettiler. Ziyarette öğrenciler ile anılarını paylaşan Kore Gazisi, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı.
Öğrenciler son olarak, 26 Mayıs 1953 yılında Kore Savaşında şehit düşen, Şehit Hüseyin Genç’in, babası savaşa gittiğinde 2,5 yaşında olan kızı Zeynep Genç’i, Durağan Gökçebelen köyündeki evlerinde ziyaret ettiler.Ziyarette Zeynep Genç’e öğrenciler tarafından yapılan Şehit Hüseyin Genç’in karakalem ile çizilmiş portesi hediye edildi. Babasının bu resmini ilk defa gören Zeynep Genç, duygu dolu anlar yaşadı.

12064

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.