ÖĞRETMENLER HUZURA, ÖĞRENCİLER ÖĞRETMENLERİNE KOŞTU!

24 kasım Öğretmenler günü 24 Kasım Cumartes, günü Atatürk anıtına çelenk koyma törenleri ile başladı. Durağan Kaymakamı Osman Çelikkol, Durağan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Açıkgöz, emekli öğretmenler, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri , vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
24 kasım Akşamı Durağan Belediyesi ve Durağan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Durağan İkiz Göletler Sosyal tesisinde öğretmenler için yemek düzenlendi. Yemeğe Durağan Kaymakamı Osman Çelikkol, Belediye başkan vekili Dursun Demirpençe, CHP ilçe başkanı Emin Adıgüzel, CHP Belediye başkan adayı Mustafa Eker’de katılanlar arasındaydı. CHP ilçe başkanlığı 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile yemekte öğretmenlerin gününü karanfil dağıtarak kutladı.Öğretmenler günü dolayısı ile hazırlanan video, slayt gösterileri ve müzik dinletisi büyük beğeni aldı. Durağan ilçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Açıkgöz burada yaptığı konuşmada; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım memleketimizin her köşesinde öğrencileri kendi çocuğu bilen, onları sahiplenen, eğitip vatanına milletine faydalı bir vatandaş yapmak için çırpınan öğretmenlerimizin günüdür. Bizler “bir harf öğretene kırk yıl kölelik yapmaya razı olan” bir medeniyetin çocuklarıyız. Bizler öğretmenleri “irfan ordusu”na benzeten, “milletleri kurtaranların yalnız ve yalnız öğretmenler” olduğunu savunan kahraman atalarımızın torunlarıyız. İşte bu noktada geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi insan, iyi vatandaş ve çağın gereklerine göre donatılmış bireyler olması için öğretmenlerimizin üzerlerine düşen görevi fedakârca yerine getirdiklerine yürekten inanıyoruz. Her zaman hatırladığımız, ömür boyu aklımızdan çıkmayan, her insanın hatırasında önemli rol alan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz sizlerin elinde şekillenir, olgunlaşır ve hayata hazırlanır. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ü rahmet ve şükranla anıyor, Şehit olan öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.
Öğrencilerinde Öğretmenler günü dolayısı ile 26 Kasım’da öğretmenlerine hazırladıkları hediyerlele okullarına gitmeleri dikkat çekti..

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlarGörüntünün olası içeriği: Mustafa Eker ve Emin Adigüzel, oturan insanlarGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

12024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.