PES DOĞRUSU!

Yer: Türkiye
Konu: Evlendir-me! Programları
Durum: Felaket!
Bir ehli vicdan arıyorum…

Daha önce de bu konuyu sizlerle paylaşmıştım. Durumun vahameti o kadar can sıkıcı hale geldi ki tekrar gündeme getirmek istedim. Böylece en azından dünyevi ve uhrevi mesuliyetimi yerine getirmiş olurum.
Malum şu sözüm ona evlendirme programları hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyor. Kanallar arası rekabet o biçim. Bu programları ibret nazarı ile takip ediyorum. İnanın bana tamamen kurmaca bir düzen. Kadın ve erkeklerden oluşan aday gruptan her gün biri diğerine güya sürpriz! Şekilde aday oluyor. Birkaç gün birlikte gezip tozuyorlar. Onların yine sahte mutluluk! videoları gösteriliyor. Ardından bir kavga kopartılarak ilişki sonlandırılıyor. Üç gün sonra bu kez yeni bir fenomen ile farklı adaylarla aynı senaryo tekrar ekrana sürülüyor.
Aralarında tuhaf! halleri, çirkeflikleri ya da fiziki albenisi ile dikkat çekenler programın gözdesi durumunda. Hatta onlara maaş bağlandığı bile söyleniyor.
Kaza ile programa düşen saf yürekli Anadolu insanını ise adeta sirk maymununa çevirip geri yolluyorlar. Garibim, reddedildiğine mi yansın, yoksa televizyon ekranlarında rezil olmasına mı?
Diğer taraftan ekran başında oturan kalbinde iman, elinde Kur’an, dilinde sübhan olan Ayşe teyze, Fatma abla, Hasan Amca’da tüm saflığı ile bu olup bitene yorum yapıyor: “Bu kız bu adamı beğenmez.” Aslında maaşlı şarlatanlar evlerine misafir oluyor. Farkında değiller.
Bakınız hiç mübalağa etmiyorum. Bu tür programlarla kendi ayağımıza kurşun sıkmıyoruz, kendi yuvalarımıza atom bombası atıyoruz. Adı “evlendirme” olan ancak evlendirmeden başka her türlü rezilliği ulu orta sergileyen bu kepazeliği biri durdursun lütfen.
Yahu Allah aşkına bu pespayeliğe dur! Diyecek birileri yok mu? Bendeniz öncelikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere bu ülkede hala vicdan, irfan, insaf ve izzet sahibi insanların olduğunu biliyor ve onlardan ÇÖZÜM bekliyorum. Bu milletin değerleri daha fazla çözülmeden…
Bir yandan toplumdaki ahlaki yozlaşma tavan yaparken, boşanma oranları her yıl artarken, diğer taraftan kadın cinayetleri haddi aşmışken bu yapılanlara nasıl göz yumulabilir?
Vallahi pes doğrusu!

12022

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.