PİYALOĞLU: YÜRÜYECEK KALDIRIM KALMADI

Saadet partisi Durağan İlçe başkanı Menderes Piyaloğlu ilçede yürüyecek kaldırım kalmadığını belirterek; yetkilileri gerekli önlemlerin alınması hususunda uyardı. Piyaloğlu; “ilçe merkezinde kaldırımların işlevsiz oluşu nedeni ile ne esnaf gerektiği kadar faydalanabiliyor ne de yaya. Bu durum ilçede misafir olanlarla, ilçede ikamet eden insanlarımızı oldukça rahatsız edici boyutlarda yıllarca devam ediyor.
Bir çok esnafımızın küçük dükkanlara hapsolması ticaretin belirli noktalarda dönüyor olması nedeni ile ürünleri kaldırıma sermesi, bazen yola kadar ulaşması sonucu yayalarda kendilerini yolun içinde tehlikeli bir alana atmak zorunda kalıyor. Durağan’da yollar hem kaldırım hem de araç için kullanılır hale gelmiştir. Bu durum ilçemizin görüntüsünü de oldukça rahatsız etmektedir. Özellikle okula çocuklarını gönderen velileri çocuklarının yalnız başına göndermekten korktukları, çocukların
Kaldırım olmaması nedeni ile yolun ortasında yürüdükleri görülmektedir. Artık yerel yöneticiler kaldırımları genişleterek, insanların kaldırımdan gittiği,işgal edilmediği bir yapıyı oluşturacak tedbirleri almalıdır” dedi.
Mevcut su şebekesini kullanılamaz hale getirdiler
Piyaloğlu son dönemlerde artan su kesintilerine de dikkat çekerek; “2014 yerel seçimlerinde su sorunun çözeceğiz diyerek iktidara gelenler su sorununu çözmeyi bırakın mevcut su şebekesini de kullanılamaz hale getirmişlerdir. Son dönemlerde artan su kesintileri nedeni ile ilçe halkı oldukça muzdariptir. Su kesintilerinin neden kaynaklandığı su kalitesi ile ilgili bir sorun olup olmadığı kamuoyuna açıklanmalıdır. Özellikle Pazar günleri ve neredeyse her gün belirli aralıkla su kesintilerinin yapılması vatandaşımızı tedirgin etmekte su ile ilgili dedikoduların artmasına sebep olmaktadır. Durağan halkı da herkes gibi sağlıklı bir su içme hakkına sahiptir. Aradan geçen 4 yılda hala sorunları çözeceğiz, su sorunun çözdük sloganları ile billboardları süsleyen iktidarın AKP’li Belediye Başkanı slogan üretmeyi bırakıp 1. Derecedeki bu sorunu bir an önce çözmelidir.”dedi.
2019 Yılında halk gerçekleri görecek
Piyaloğlu 2019 yılında halkın gerçekleri göreceğini belirttiği açıklamasında; “2019 seçimlerinde milletimizi artık aldanmayacak AKP’nin gerçek yüzünü daha net görecektir. Bu güne kadar yalanlarla ve algı operasyonu ile Türkiye’yi idare edenlere büyük milletimizi iyi bir ders verecektir.
Biz gerek yerel de gerekse genelde ve de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adaylarımızla ve kendi projelerimizle halkımızın karşısında olacağız” dedi.

120112

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.