PROJE TANITIMINA YARDIMCI(!) GELDİ!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sinoplu sanayici ve iş adamlarıyla görüştü. AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü’nün proje tanıtım toplantısına katılmak üzere Sinop’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sinop ve Erfelek ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Sinop’taki temasları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) iş adamlarıyla bir araya gelen Oktay, iş dünyasının taleplerini ve sorunlarını dinledi, bir tekstil fabrikasını da ziyaret etti. Oktay fabrika yetkililerinden bilgi alırken, çalışanlarla da bir süre sohbet etti. Fuat Oktay, geride bıraktıkları 17 yıllık dönemde, ekonominin hızlı ve istikrarlı bir büyüme performansı ortaya koyduğuna işaret ederek, “Kişi başı milli gelirimizi 3 kat artırarak 10 bin doların üzerine çıkardık. 3 kat artması, 10 bin dolara çıkması yetmez, biz 20 bin dolarlar, 25 bin dolarları hedefliyoruz. Şu anda dünyanın 17’inci, Avrupa’nın 6’ıncı büyük ekonomisi konumundayız. 1923’te kurduğumuz Cumhuriyetimizi 100. yıl dönümü olan 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokma hedefini gerçekleştirmek için azimle çalışıyoruz. Biz milletimizle geldik, milletimizle omuz omuza bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Demokrasimize, kalkınmamıza ve ekonomimize, milletimizin desteği ile sahip çıkıyor; yine milletimizin desteği ile daima ileriye yürüyoruz. Sizlerin desteği ile 31 Mart’ta, hedeflerimize inşallah bir adım daha yaklaşacağız” dedi.

HER ALANDA REFORMLARA DEVAM
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 17 yılda Türkiye’yi 3-4 kat büyüttüklerini, ihracatın bu doğrultuda 4-5 kat arttığını belirtti. Tüm bunların yeterli olmadığını dile getiren Oktay, “Şimdi önümüzde 2023’e kadar ülkemizi istikrarla daha çok kalkındırma, daha çok büyütme hedefimiz var. Elde ettiğimiz her başarı, sadece daha büyük hedeflerimize giden yolda bir işaretten ibarettir. Hükümetimiz her alanda reformlara devam edecek. Hedeflerimize giden yolda daha çok çalışmak, daha çok proje üretmek, daha çok yatırım yapmak durumundayız.” diye konuştu.

OKTAY ERFELEK’TE HALKLA BULUŞTU
Sinop OSB ziyareti ardından Erfelek ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Erfelek Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Halk Buluşması’nda yaptığı konuşmada, rotalarının millet, gayelerinin ise hizmet olduğunu vurguladı. Önceliklerinin milletin gönlünü kazanmak, gönülleri fethetmek olduğunu dile getiren Oktay, “Bu anlayışla, son 17 yılda ülkemizi her alanda rekorlarla, başarılarla tanıştırdık. Biz her zaman bu millete hak ettiği hizmeti vermenin gayretindeyiz. Bu anlayışla ve kararlılıkla ülkemizin tüm illeriyle, kalkınma yolunda durmadan ilerliyoruz.” şeklinde konuştu. “Bizim derdimiz Erfelek’i Allah vergisi güzel tabiatını koruyarak, altyapı ve üstyapısıyla, Karasu Vadisi Rekreasyon Projesi, yeni otogar ve meslek yüksekokulu projeleriyle en güzel hizmetleri sunmak ve turizmin cazibe merkezi haline getirmektir” diyen Oktay, “Ciddi turizm potansiyeli olan Erfelek’ten her alanda çok daha büyük atılımlar bekliyoruz. Bu projeleri eğer Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle çalışıyorsanız başarırsınız.” ifadelerini kullandı. Fuat Oktay, Türkiye’de 81 ilde şehir merkezlerine doğal gaz hizmeti getirdiklerini hatırlatarak, bundan sonraki hedeflerinin Türkiye’de doğal gazsız ilçe bırakmamak olduğunu, Erfelek’e de en kısa sürede bu hizmeti getireceklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Erfelek’te 31 Mart’tan sonra adayları Mehmet Uzun’un “gönül belediyeciliği” sayfasını açacağını belirterek, Uzun’a destek istedi. Erfelek ilçesindeki halk buluşması programının ardından Kaymakam Muhammed Yılmaz’ı ziyaret eden ve burada brifing alan Oktay, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu. Oktay, ziyaret sırasında kendisini çay içmeye davet eden vatandaşlarla bir kahvehanede bir süre oturarak sohbet etti.

 

12027

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.