RAMAZAN BAYRAMI BOLLUK BAYRAMI İLE BULUŞTU…

Bu yıl Ramazan bayramı ile bolluk bayramı tarihlerinin çakışması sonrası köylerde Ramazan Bayramı’nı fırsata çevirerek Hıdırellez’le (Bolluk Bayramı) ile birleştirdi. Gurbetten sılaya gelen vatandaşlar düzenledikleri etkinliklerle komşu köyleri, tanıdıklarını selam verdikleri dostlarını köylerinde düzenlenen bolluk bayramına davet ederek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Hem Ramazan Bayramı vesilesi gurbetten ana, baba, eş, dost ve kabir ziyareti için sılaya gelen vatandaşlarımız önemli bvir geleneğimiz olan bolluk bayramları nedeni ile hafta sonuna kadar ilçede kaldı.
Aynı anda bir çok köyde gerçekleştirilen bolluk bayramlarına siyasetçiler, sivil toplum örgüt temsilcilerde yoğun ilgi gösterdi. Özellikle köy derneklerinin üstlendiği organizasyonlar ilçe ekonomisine önemli bir katkı sunarken köylüler arasında kaynaşmaya, ilçeden gurbete giden hemşehriler arasında ise dayanışmanın önünü açan önemli bir etkinlik olmaya başladı.
milletvekilleri ve il başkanları da ilçelerde bayramlaştılar..

Ramazan Bayramı dolayısı ile partililer ve ilçe halkı ile bayramlaşmak üzere milletvekilleri ve siyasi il örgütleri de ilçelerde programlar düzenledi. Kalabalıkları fırsata dönüştüren siyasetçiler ‘Bolluk Bayramlarını’ da ihmal etmediler. Ak parti milletvekili Dr. Nazım Maviş, Ak Parti Sinop İl başkanı Uğur Giresun ve CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, CHP Sinop il başkanı İnan Savaş Yüksel’de Durağan’a gelerek partililerle ve vatandaşlarla bayramlaştı.

TÜM ANKETLER BU İKTİDARIN KAYBETTİĞİNİ SÖYLÜYOR, MİLLET İTTİFAKI GELİYOR...

Bir 12 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz Durağan ziyaretinde parti binasında partililere yaptığı konuşma da seçim sathına girildiğini belirterek; “ister baskın ister zamanında yapılsın şu an seçim sathına girdik. Gerek yurt içinde yapılan gerekse yurtdışı firmalar tarafından yaptırılan ve hatta iktidar tarafından yaptırılan tüm anketlerde görülen tek gerçek millet ittifakının bu seçimden zaferle çıkacağıdır. Miletimizin artık dayanacak gücü kalmamıştır. Bir yanda ekonomik tablo diğer yanda milletimizi ayrıştıran söylemler, kırıcı dil milletimizden tasvip görmemektedir. Son zamanlarda Durağan ilçemizde ciddi bir uyanış partimize karşı her gelişimde daha da artan bir teveccüh görüyorum. Özellikle artan üye sayısı salona odalara sığmayan bu kalabalık göstermektedir ki, CHP her geçen gün dünden daha fazla farkı açmaktadır. 6 lider bir masanın etrafında bu ülkenin geleceğine kafa yorarken sizler de onunla olmaz, bununla olmaz demeden 6 liderin göstereceği aday ile ilk seçimde tarih yazacak ekibe omuz verin. Bu gün hangi adayla çıkarsak çıkalım cumhur ittifakının 5-6 puan önündeyiz yarın bu rakam daha da artacaktır. Ama iktidar seçimi normal zamanına yani 2023’e bırakırsa inanın bu fark 10-15’lere kadar çıkacaktır” dedi.
Karadeniz, daha sonra ilçe merkezinde kahvehanelerde dolaşarak ve sınırlı sayıda esnafı dolaşarak bayramlarını kutladı. CHP Durağan ilçe yönetiminde olan ve geçirdiği tedavi sonrası evinde istirahat etmek zorunda kalan Sami Irmak’ı Karadeniz evinde ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Karadeniz ve CHP il örgütü gösterilen ilgi nedeni ile Boyabat’taki programa yaklaşık 1 saat sonra katılabildi.

Bir 11 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'વ' görseli olabilirBir 3 kişi görseli olabilir

Bir 11 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

12016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.