REKTÖR DALGIN:ÜNİVERSİTENİN VİTES BÜYÜTMEYE İHTIYACI VARDIR.

“Şehriyle bütünleşen Üniversite” hedefiyle çalışmalarını sürdüren Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinoplu esnaf ve iş adamları ile Şehir-Üniversite işbirliği toplantısında bir araya geldi.
Üniversite için Ahmet Muhip Dranas Uygulama Otelinde düzenlenen toplantıya; Sinop Valisi Hasan İPEK, Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Yurtiçi ve Yurtdışında ticari faaliyet yürüten Sinoplu iş adamları ile Sinoplu esnaflar katıldılar.
“Devlet Katkısının Yanında Bölge İnsanının Sivil Katkısına da İhtiyaç Bulunmaktadır”
Programda katılımcılara Üniversitenin genel durumu ve kampüs projesinde gelinen aşamayla alakalı bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitenin açılan yeni bölüm ve programlar ile büyümeye devam ettiğini belirtti.
Üniversite ve Şehir arasındaki güçlü işbirliğinin Sinop’a büyük bir değer kazandıracağını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Mevcut öğrencilerimizin ailelerinin vebaline girmeden, onları daha donanımlı bir şekilde yetiştirebilmek,Üniversitemizin saygınlığını arttırabilmek ve hedeflerimize kısa zamanda ulaşabilmek için devlet katkısının yanında bölge insanının sivil katkısına da ihtiyaç bulunmaktadır.Gelecek 10 yılın da Sinop Üniversitesinin kampüs yapımına harcanmaması ve gerçekten Üniversitemizin kuzeyden parlayan bir yıldız olabilmesi için bu süreçte sivil katkı kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.
“Üniversitenin Vites 
Büyütmeye İhtiyacı Vardır”
Üniversitenin bundan sonraki hedeflerini de katılımcılarla paylaşan Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Üniversitenin gelişmesinde vites büyütmeye ihtiyaç vardır ve şehrin eşrafının esnafının hülasa Sinopluların katkıları olacaksa biz üniversite yönetimi olarak buna niyetliyiz. Sinop Üniversitesi’nin yıllık olarak Sinop’a yaptığı ekonomik katkının % 10’unun bile üniversitenin gelişmesi için geri dönecek olması üniversiteyi bulunması gereken konuma çıkarmaya yetecektir” dedi.
Sinop Üniversitesinin şehrinin desteği ile çok daha iyi bir noktaya geleceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, sözlerini şöyle tamamladı:
Sinop Üniversitesi’nin daha saygın, daha aktif, katılımcı ve yöresine daha fazla ışık saçabilmesi için, hem kendisinin hızlı bir şekilde büyümesi hem de Sinop’u ve ilçelerini büyütebilmesi, daha cazip, bilimde, sanatta ve turizmde daha etkin bir şehir olabilmesi için üniversite – şehir işbirliğinin arttırılması gerekmektedir. 
“Sinop Üniversitesi Şehrinin Desteği İle Büyüyecek”
Daha sonra konuşan Sinop Valisi Hasan İPEK ise, Şehir-Üniversite işbirliğinin daha fazla geliştirilmesi gerektiğini belirterek, Sinoplular desteği ile Sinop Üniversitesinin daha fazla gelişim sağlayacağını ifade etti. Toplantıda ayrıca Yurtiçi ve Yurtdışında ticari faaliyet yürüten Sinoplu iş adamları söz alarak Üniversitemize sağlanacak sivil katkı hakkında görüşlerini bildirdiler.

12058

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.