ROMANYA YOLCUSU KAMU GÖREVLİSİ GENÇLER VALİ HASAN İPEK’İ ZİYARET ETTİ

Sinop Valiliği’nin AB Erasmus+ Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi “Yapabiliyorum, Öyleyse Varım / I can, therefore I am” kapsamında 2 ay süre ile Sinop’tan Romanya’ya gidecek olan 6 genç Kamu Görevlisi proje koordinatörleri Alpay Savaş, İrem Ebru Kuru ve Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır ile birlikte Sinop Valisi Hasan İpek’i Makamında ziyaret ettiler.
Craiova’da bulunan Gençlik Merkezi’nde ve Cozia Milli Parkı’nda görev alarak, ülkemizi temsil edecek ve Romanya’da iki farklı kuruluşta gönüllülük hizmeti yapacak olan gençlere hitap eden Vali Hasan İpek,
“Romanya’da ülkemizi iyi bir şekilde temsil edeceğinize inanıyor, görevlerinizde sizlere başarılar diliyorum.” dedi.Hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra misafirlerini uğurladı.
Avrupa Gönüllü Hizmeti projesinin amacı, Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere 17 – 30 yaş arası gençlerin katılımını desteklemektir. Bu eylem kapsamında gençler, bireysel olarak veya gruplar halinde kar amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar.Bu proje türüne kar amacı gütmeyen STK’lar ve Kamu Kurum ve kuruluşları AB tarafından akredite olduktan sonra başvurabilirler.

12039

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.