SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET İNSANLK SUÇUDUR..!

'Sağlıkta Şiddete Hayır'

Boyabat Devlet hastanesinde bir hasta yakını tarafından doktor ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulanarak ağır hakaretler edildi.
Güvenlik ekipleri olaya anında müdahale ederek saldırgan şahsı etkisiz hale getirildi.Doktor ve sağlık çalışanları hafif sıyrıklarla olayı atlattı.
Bu durum karşısında Sinop İl Sağlık Müdürü basın açıklaması yaparak durumu şiddetle kınadıklarını belirterek sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.
Açıklamada:“Sağlıkta Şiddete Hayır”Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde görev yapan bir uzman hekimimiz ve sağlık personelimize yönelik gerçekleştirilen sözlü ve fiziksel şiddeti kınıyoruz.Sağlık çalışanları kendi sorunlarını bir kenara koyarak bir an önce hastaya, yaralıya müdahale etmek için olağanüstü çaba sarf ederken, yaşam ile ölüm arasında yaşama uzanan ellere saldırılması bizleri derinden yaralamıştır.
Kesinlikle bilinmelidir ki hiçbir suç cezasız kalmayacak, kanunlar çerçevesinde gerekenler ilgili makamlarca ivedi olarak yapılacaktır. Ancak bizler sizin yanınızda huzurla çalışmak, sizlere daha fazla yardımcı olmak için 24 saat gece gündüz demeden çalışırken, bizlerin de bir evlat, bir anne ve baba olduğumuzu unutmamanızı dileriz.”dedi.

'Sağlıkta Şiddete Hayır'

1207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.