SAĞLIKTA GÖZLER MÜDÜRLÜKTE!

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasasının değişmesi ve il Müdürlerinin atanmasından sonra şimdi gözler, İl sağlık Müdürlüğüne ve ilçe devlet hastanelerine atanacak yöneticilerin ismine çevrildi. Sağlık Bakanlığının yayınladığı ve 25 Kasım 2017 tarihinde göreve başlayacak dediği müdürler kimler olacak?
Sağlık bakanlığının işleyişini ve yönergelerini yakından takip eden https://www.personelsaglikhaber.net sitesindeki haber kafaları iyice karıştırdı.
Sitenin haberine göre atanacak olan hastane başhekimi, idari ve mali işler müdürü, destek ve kalite müdürü, sağlık bakım hizmetleri müdürü ile başhekim yardımcıları ve müdür yardımcılarının 25.11.2017 den itibaren göreve başlamak üzere atanacaklarını belirten haberin detayı; listeler önceden mi hazırlanıyor? sorusunu akla getirdi.
Tokat’tan ilk kez Sinop’a atanan İl Sağlık Müdürü şimdi bu kadrolara atanacak isimleri ne zaman inceleyecek ya da kimleri atayacak merak konusu oldu. İl Sağlık Müdürlüğünün bakanlıktan gelen talimatlar doğrultusunda bakanlıkça hazırlanan özgeçmiş (cv) formatını ilgililere doldurup tekrar kendilerine teslim edilmesini istediği öğrenilirken sessiz sedasız yürütülen bu işlemlerin hak sahibi olan ya da bu şartları taşıyan kişilere de tebliğ edilip, edilmediği merak konusu oldu. Diğer yandan kamuoyunda konuşulan listelerin siyasiler tarafından hazırlandığı ve bir çok başhekimin, hastane müdürünün değişeceği de iddialar arasında yer alıyor.
Şimdi gözler; 25 Kasım’da… Sağlık ta yeni isimler mi, yoksa eski isimlerle mi yola devam denecek… Sağlıkta dönüşüm adı ile kamuoyuna duyurulan projeden vazgeçilerek eskiye dönülürken, şimdi atamalarda ; liyakat, hakkaniyet, adalet gözetilecek, yargı kararları dikkate alınacak mı?
Tüm bu sorular; 25 Kasım’da yapılacak atamalarla belli olacak ya da yeni bir tartışmanın fitili ateşlenecek….

 

12033

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.