SAHiPSiZ BIRAKTILAR!

Çeltik hasat sezonunda çeltik tarlasına giren biçerdöver battı. Çeltik üreticisinin çeltiğini kaldırmak ve hasadını yapmak üzere çeltik tarlalarına sıra ile giren ve köylülerin bölgesel olarak anlaştığı biçerdöverler sırası ile gelen tarlaya girerek çeltiği biçiyor ve üreticisinin umutla beklediği çeltiğin pazara erişmesini sağlıyor.
Karadiğin köyünde çeltik biçmek üzere çeltik tarlasına giren ve orada batan biçerdöver 3 gündür kurtarılmayı bekledi. Yetkililere müracaat ederek biçer döverin kurtarılması için yardımcı olmalarını istemelerine rağmen tüm kapılar yüzlerine kapandı. İlçede ve civardaki özel sektörden ekskavatör arayan köylüler hiç kimsenin batarız korkusu ile girmek istemediği tarlada 3 gündür umutla bekledi. Tır buldular, ekskavatör bulamadılar.
Durağan kaymakamlığına vekaleten bakan Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’un böyle bir gelenekleri olmadığını belirterek, taş ocağında bulunan ekskavatörü de kurtarma çalışmalarına vermemesi üzerine kendi imkanları ile çare arayan vatandaş adeta isyan etti; “bizim olanı bize vermeyeceklerse o makamlarda neden oturuyorlar? Biz üreticiyiz, ürettiğimiz tarla da mı kalsın? O biçerdöver orda dururken çözüm aramayanlar bize yardımcı olmayanlar oy zamanı gelince kapımızı çalıyor. Devletin ekskavatörü bile bize verilmedi. Bizi çaresiz bıraktılar. Özel sektöre yönlendirdiler parasını verdik gelmedi, devlette bizi kaderimize terk etti” diyerek duruma tepki gösterdiler. 3 gündür yapılan görüşmelerden netice alamayan köylü vatandaş şimdi kara kara düşünüyor. Gazetemiz baskıya girdiği sıralarda kurtarma çalışmaları devam ediyordu.

12081

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.