ŞANLAN Durağan’ın Sorunlarını TBMM’ye Taşıdı…

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Durağan ilçesinin sorunlarını Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın aracılığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdıklarını söyledi.
İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan yaptığı açıklamada, Durağan’ın en çok ihmal edilen ilçelerinin başında olduğunu ileri sürdü.
İlçenin sahipsiz bırakıldığını ve birçok sorunun çözümsüz bırakıldığını savunan İl Başkanı Yılmaz Şanlan, “Karadeniz Bölgesi’nin ve Sinop ilimizin en çok ihmal edilen ilçelerinden biri de Durağan ilçemizdir” dedi.

İktidarın Türkiye’de en yüksek oy aldığı Durağan’ı adeta cezalandırdığını kaydeden Şanlan, “Yatırımlardan ve hizmetlerden Durağan İlçemiz nasibini ve hakkını alamamıştır. Alt yapı ve sanayisi olmadığı için yerel yatırımcıların gelemediği, istihdam olmadığı için sürekli göç veren, gençlerin rızkını aramak için gurbet ellere gittiği bir konumdadır. En önemlisi de 2022 Türkiye’sinde içilmez raporu olan şehir şebeke suyunu, içmeye mahkum edilmiş bir durumdadır. Azda olsa tarımla uğraşan hemşerilerimizin, sulama konusunda ödediği yüksek elektrik faturaları da iyice bellerini bükmüş durumda. Biz Durağan’ımızı ve Durağanlı hemşehrilerimizi asla unutmayacağız. Çözümsüz gibi görünen tüm sorunlarını hızlı bir şekilde çözeceğiz. Hak ettiği hizmetleri ve yatırımları fazlası ile alması için canla başla çalışacağız. Durağan’ın sorunlarını Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ümit Dikbayır beyin aracılığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdık” dedi.

1204

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.