ŞANLAN;’’Kafanıza göre adamcılık, kayırmacılık yapacaktınız da ne diye noter kurası çektiyorsunuz?’’

Kasım’da yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığını taşra teşkilatları için alım gerçekleştirdi. 180 asil üye arasında seçim yapamayan komisyon 20 yedeği atlayarak 21. Sıradaki yedek adayın kazandığını duyurdu.
Duruma sosyal medyadan tepki gösteren İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN 30 Ekim tarihinde iktidar yetkililerine; “Gençlik Spor İl müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere, noter kurası ile eleme yapılıp, akabinde mülakat ile işe alınacak personelin belirlenmesinde liyakat ve ihtiyaç durumuna göre adil bir alım yapılmasını arzuluyoruz. Süreci yakinen takip etmekteyiz.” şeklinde samimi bir çağrı yapmıştık.Görünen o ki, müdahil oldukları her işte olduğu gibi yine yapılan mülakatlarda

kayırmacı, ayırmacı tavır sergilenmiş; liyakat, hak, hukuk, ihtiyaç gözetilmeden bir alım yapılmıştır.
Kafanıza göre adamcılık, kayırmacılık yapacaktınız da ne diye noter kurası çektiyorsunuz?
Hadi Ak Partili olmayanlara yaşam hakkı, rızık hakkı tanımıyorsunuz. Bunu anladık da bari kendi partililerinize, yıllardır emek verenlerinize adil olsaydınız. Onların bari hakkını, hukukunu yemeseydiniz. Biz size ihtiyaç sırası gözetin, liyakati esas alın, adil olun demiştik. Belli ki çok şey istemişiz, sizin yapamayacağınız hatta yapmayacağız imkansızı istemişiz. İnsanların umutları, hayalleri ve ekmeği ile oynuyorsunuz. Parti yetkililerinin eşleri de ne hikmetse yedeklerin arasından jet hızı ile işe başlatılıyor. İlçelerdeki rüşvet iddiaları da işin başka bir boyutu. Yazıklar olsun.
Sinop kamuoyunun merakla hala cevap beklediği yurt satışı konusunda sessizliğe bürünenleri, 3 katı maliyete satışı yapılan yurt binasında devletimizin, milletimizin zarara uğratıldığı aşikar iken tek kelime etmeyen, ölü taklidi yapan, avukatlığa soyunan siyasileri, bürokratları unutmuş değiliz. Bunca çağrımıza, uyarımıza rağmen kör, sağır, dilsiz kesilenleri de asla unutmayacağız. Yurt binası yeni bina olmasına rağmen çatısının akıttığı, drenajı olmadığı için bodrum katlarını su bastığı, tesisatları yetersiz olduğu için devlet bütçesinden ihale yapılıp devletin zarar üzerine zarara uğratıldığını da unutmuş değiliz. Katlarda yatlarda bu gün sefa sürebilirsiniz, bütün makam ve yetkiler de emrinizde olabilir, sizin değirmeninize su da taşıyor olabilir. Lakin dünü unutmadığımız gibi bugünü de görüyor, hafızamıza kaydediyoruz. Yarın da dün bildiklerimizi, bugün gördüklerimizi unutmayacağımızı tüm hemşerilerimiz bilmelidir.
Son olarak adaletiniz buysa eğer, belli ki bu. Yerin dibine batsın. Devletin, milletin hakkını yiyen, hukukunu çiğneyen, beytülmâldan çalan kim varsa da zehir zıkkım olsun…’’ ifadelerine yer verdi.

1203

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.