SEV’den üniversite adaylarına bilgilendirme

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde öğrenim gören Sinoplu öğrencilere burs sağlayan Sinop Eğitim Vakfı (SEV), şehir merkezinde açtığı tanıtım standı ile üniversite tercihi yapacak öğrencilere üniversiteler, bölümler, meslekler ve vakfın sunduğu burs imkanları hakkında bilgiler veriyor.
Türkiye’nin her köşesinde yaşayan Sinoplu Üniversite öğrencilerine eğitim bursu desteği sunmak amacıyla hizmete giren Sinop Eğitim Vakfı (SEV) yüzlerce öğrenciye burs sağlıyor. Sinop Eğitim Vakfı faaliyetlerini tanıtmak ve öğrencilere üniversite tercihlerinde yol göstermek amacıyla Sinop merkezde adliye karşısında stant açan vakfın gönüllü bursiyer ve mezunları üniversite tercihi yapacak öğrencileri üniversiteler, bölümler, meslekler ve vakfın bursları hakkında bilgilendirdi
22 Temmuz’da Sinop Merkez’deki tanıtım faaliyetlerini tamamlayan olan vakıf üyeleri 23-25 Temmuz’da Boyabat’ta stand açtı.
325 ÖĞRENCİYE BURS İMKANI SAĞLIYORUZ
Vakfın faaliyetleri hakkında bilgi veren Sinop Eğitim Vakfı (SEV) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Şentürk, 2015 yılında kurulan vakfın 250 olan bursiyer sayısının, bağışçıların destekleri ile bugün 325’e ulaştığını ifade etti. Şentürk; “SEV ailesi olarak eğitime olan desteğimizi her geçen yıl artırdık; 2015 yılında 250 olan bursiyer sayımızı 2019 yılında eğitimin önemine inanan, değerli bağışçılarımızla 325’e çıkarttık. Sinop Eğitim Vakfı olarak Sinop’umuzda geleceğimizi aydınlatacak yüzlerce değerli ve bizlerden destek bekleyen gencimiz olduğunu biliyor ve onlara katkı sunmaktan büyük sevinç ve onur duyuyoruz” dedi. 2 BİN 600’ÜN ÜZERİNDE BURS BAŞVURUSU VAR Vakfa burs müracaatında bulunan öğrenci sayısının 2 bin 600’ün üzerinde olduğunun altını çizen Sinop Eğitim Vakfı (SEV) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Şentürk, yapılan başvuruların karşılıksız kalmaması için bağışçı desteği beklediklerini belirtti.
Şentürk; “Sinoplu öğrenciler tarafından vakfımıza yapılan 2 bin 600’ün üzerinde başvuru Sinop’umuzda eğitime olan ihtiyacı vurgular niteliktedir. SEV ailesi olarak sizlerden desteğinizi talep ediyor ve bağışçımız olarak ailemizin bir parçası olmanızı diliyoruz. SEV ailesi olarak ayakları yere sağlam basan, “ben buradayım” diyebilen, pırıl pırıl genç kadınlarımızla gurur duyuyor ve yürüdükleri yolda desteğimizin her zaman onlarla olacağını bilmelerini istiyoruz” diye konuştu.
Şentürk konuşmasında bursları referansla vermediklerinii liyakat esası ile verdiklerini ifade ederek; “SEV bursiyerlerini başarı ve maddi durum başta olmak üzere vakfımızın resmi sitesinde de yayımladığımız diğer kriterlere göre objektif ve tarafsız bir şekilde değerlendirerek seçer. Burs başvurularımızda referans bölümü yoktur. Burs başvurularımız sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapacağımız duyurularla en kısa sürede bildirilecektir. Başvuru formuna vakfımızın resmi sitesinden ulaşılabilir” dedi.
Bursiyerle süğrekli iletişim içinde olduklarını ifade eden Şentürk; Vakfın faaliyetleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin 0212 544 56 57 nolu telefondan ve Sinop Eğitim Vakfı (SEV) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Şentürk ayrıca sinopegitimvakfi@gmail.com mail hesabından ve vakfın, SinopEgitimVkf twitter, sinopegitimvakfi.sev facebook, sinopegitimvakfi instagram hesaplarından da iletişime geçilebileceğini belirtti.

12017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.