SGK Boyabat’ta Bilgilendirdi

 Boyabat SGK Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda, Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilişkin 6736 Sayılı Kanun hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür yardımcısı Osman Taşkın, Boyabat İlçe Müdürü Hava Sazak, esnaf ve vatandaşlar katıldılar.

Toplantıda 6736 Sayılı kanunla vatandaşlara sağlanan kolaylıklar anlatılırken,  Sosyal Güvenlik Kurumu Boyabat İlçe Müdürü Hava Sazak “ Yapılan başvurular 2 ay sonra ödenecektir. İlk ödeme ise 2 Ocak 2017 yapılacak olup, Genel Sağlık Sigortası borcu olup sağlık hizmeti alamayan veya sigorta borcu nedeniyle teşviklerden yararlanamayan işverenler bu fırsatı kaçırmamaları gerekir, bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerekir. İdari para cezası borç asılarının %50’si ile buna ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı tutarları terkin edilecektir. Boyabat, Durağan ve Saraydüzlü vatandaşlarımız işlemler için yeni mahalle köprübaşında bulunan SGK uğrayarak gerekli bilgileri alabilir ve işlemleri yaptırabilirler ”dedi

sgk-davut-kocyigit-ezgi-fm

 

12064

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.