SİAD YÖNETİMİ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ, SİNOP’A DAVET ETTİ!

SİAD genel başkanı Rafet Orhan, şube açılışı için geldiği Sinop’ta kurumları ve gazetecileri gezerek açılışa bizzat davet ediyor. Orhan; “doğduğumuz toprakları, doyduğumuz toprakların bereketi ile buluşturmak”

SİAD YÖNETİMİ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ,  SİNOP’A DAVET ETTİ!

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Mustafa Eker dahil, oturan insanlar, ekran, ofis ve iç mekan

Sinop’un temsil eden güçlü sivil toplum örgütlerinden biri olan işadamlarının oluşturduğu SİAD (Sinoplu İş Adamları Derneği) Genel Başkanı Rafet ORHAN ve beraberindeki Genel Başkan Vekili Mukadder YILDIRIM, Sinop Şube Başkanı Yasin KARAGÜL, Genel Başkan Yardımcısı Murat YURDAGÜL, Gazeteci-Yazar SİAD Üyesi Emin ADIGÜZEL gazetemizi ziyaret etti. 13 Ekim’de Sinop’ta açılacak olan SİAD Sinop şubesinin açılışına gazetemizi davet eden SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa EKER’le bir süre sohbet ederek Durağan hakkında bilgi aldı.
İstanbul’da 2017 yılının sonbaharında yaptığı fuarla adından söz ettiren Sinoplu işadamlarını ve ürettiklerini bir çatı altında buluşturarak ilk kez somut bir işbirliğini sağlayan SİAD Sinop’a somut projelerle dönmeye hazırlanıyor. Bunun ilk adımının Sinop’ta şubeleşmek olduğunu ifade eden Genel Başkan Orhan; “Bizlerin ortak paydası ve bizi bir araya getiren değer Sinoplu olmak. Bu isim altında faaliyet gösteren tüm derneklere, Sinoplu’yum diyen herkesle birlikte olmak istiyoruz.
Sinoplu’yum diyerek sadece gurbette faaliyet gösteren bir dernek değil memleketinde var olmak burada da sorunlara birlikte eğilecek bir ekip kurmak istiyoruz. Madem Sinoplu’yuz maden Sinop’un ismi ile anılıyoruz o zaman, Sinop’ta güçlü bir sivil toplum örgütünün şubesini açarak işe başlayalım istedik. İstanbul’da başlattığımız tüm çalışmaların Sinop’un ve Sinoplu’nun geleceğine yöneliktir. Bizler sadece burs veren isminden söz edilen bir dernek değil icraatları ile gündem yaratan ekonomik değer katan bir sivil toplum örgütü olmanın sorumluğunu taşıyoruz. İsmi ile özdeşleşmiş tüm icraatla da bundan SİAD var olacak ve kendini gösterecektir. Bunun için ekibimiz var gücü ile çalışıyor Sinop’a artı değer katmaya geliyor” dedi. Orhan; kendilerinin bir siyasi hareket ya da siyasi duruş içinde olmadıklarının vurgulayarak; “Sinoplu’yum diyen herkese her kesime kapımız açık. Biz her hangi bir siyaseti ya da siyasi partinin yanında ya da karşısında değiliz. Sinop’a hizmet edecek etmeyi düşünen herkesle işbirliğine varız. Amacımız doğduğumuz toprakları, doyduğumu toprakların bereketi ile buluşturmak” dedi.

SİZ FARKLILIĞINIZI ISPAT ETTİNİZ, SAHİP ÇIMAK
SİNOP’LUNUN
GÖREVİ!
Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’de demokrasilerde sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yaparak güçlü ve bağımsız sivil toplum örgütlerinin her zaman başarılı olacağını belirtti. Eker; “İstanbul’da düzenlediğiniz fuarla ilk kez kaynayan kazandan pişen keşkekten, tanıtım günlerinden değil ekonomiden ve üreten Sinoplu’dan bahsederek birbirleri buluşturmanız iddianızda ne kadar doğru ve tutarlı olduğunuz gösterdiniz. Sinop yetiştirdiği değerlerle sizin fuarda buluştu, birbiri ile kaynaştı, ekonomisi ile ülkeye değer katan Sinoplular ilk kez yalnız olmadıklarını bu fuarda gördüler. Bu bir sivil toplum örgütünün isteyince ve doğru bir hamle yapınca neleri başarabileceğini gösteren çok önemli bir etkinlikti. BU vesile böyle bir organizasyona imza atan SİAD genel başkanını ve yönetim kurulun ağırlamaktan gazetemizde görmekten büyük mutluluk duydum. Siz farklılığınızı ispat ettiniz, sahip çıkmak Sinoplu’nun görevi!” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Mustafa Eker dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

12032

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.