SİADEXPO 2019 İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI!

Sinoplu İşadamları Derneği tarafından 19 – 22 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan SİADEXPO(Sinop İşadamları Fuarı)2019 için çalışamlar şimdiden başladı. Fuar çalışmaları için Proaktif fuarcılıkla anlaşan dernek Sinop’taki sivil toplum kuruluşlarını, medya organlarını ziyaret ederek etkinlik hakkında bilgi sunuyor.
Sinop’a gelerek ilçeleri gezen SİAD Genel Sekreteri Barbaros Baltacı ve SİAD Sinop Şube Başkanı Yasin Karagül ve üyeler bu kapsamda gazetemizi de ziyaret ederek fuar hakkında bilgi verdi. Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’le Sinop’ta başlayan ve geçmişe dayalı bir dostlukları, arkadaşlıkları olan Baltacı ile Eker geçmişi yadetti
Ziyarette; fuarla ilgili bilgiler veren Baltacı Sinopluları buluşturan fuarın ikincisine Avrupadaki Sinoplularında iştirak edeceğini belirtti. Baltacı; “Bu fuar Sinoplu üreticiyi birbirleri ile tanıştırıyor, birbirleri ile ticaret imkanı sunuyor. SİAD olarak bizim amacımız her yerde Sinop ve Sinopluların kazanması kazanırkende kendi hemşehrileri ile buluşması. 1. cisini yaptığımız fuardan aldığımız tecrübe ve gelen yoğun istek üzerine 2019 yılında gerçekleştireceğimiz SİADEXPO 2019 fuarında bir çok Sinoplu firma yer alacaktır. Gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından katılımın sağlanacağı bu fuarda üretici konumundaki sanayici esnafı ile üreten Sinoplu buluşacak Sinop ticarette adından söz ettirecektir” dedi.
Baltacı SİADEXPO 2019 fuarı ile iş adamlarının iletişiminin güçleneceğini alışveriş ve ticaret hacminin artacağını belirttiği açıklamasında fuar sayesinde ortak proje üretmelerinn önünün açılacağını vurguladı. Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’de sivil toplum örgütlerinin dayanışma ve kaynaşma için çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Özellikle kalkınma noktasında işadamlarımızı bir araya getiren Sinop’un sorunlarına eğilen istihdam için seferber olan SİAD bu projeleri ile Türkiye’ye örnek oluyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

12023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.