Sınavların Sinop’ta  Sağlıklı Ortamda Gerçekleştirilmesi İçin Gerekli Güvenlik Tedbirleri Alınıyor

07 Ekim 2018 Pazar günü tek oturum halinde yapılacak olan orta öğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Sinop’ta  bulunan farklı okullarda gerçekleştirilecektir.

Sinop Emniyet Müdürlüğü, sınavların Sinop’ta  sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli güvenlik tedbirleri alınmakta, personeli  tarafından sınava giren adayların motivasyonunu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar, işyerleri hakkında ve tespit edilen olumsuzluklara ilişkin 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca yasal işlem tatbik edilecektir.

Vatandaşlarımızın da sınavların yapılacağı bina çevrelerinde araçlardan gereksiz ve lüzumsuz bir şekilde klakson kullanılması, düğün konvoyu, eğlence vb. sebeplerle gürültü yapılmaması konusuna özen göstermeleri gerekmektedir.

Ayrıca adayların ve sınav görevlilerinin, ÖSYM Başkanlığınca yasaklanan maddelerle sınavların yapılacağı binalara girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecek ve bu eşyalar hiçbir şekilde emanet altına alınmayacaktır.

12027

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.