Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Hız Kesmiyor

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi standartları yükselttiğini ve hizmetlerden Sinop halkının memnun olduğunu kanıtladı.

Sinop Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sağlık Bakanlığı verilerine göre son üç yıllık veriler de yüzde 30’ luk bir artış gösterdi.

2014 yılında 75.578 vatandaş diş tedavisi için başvuru yaparken bu rakam 2015 yılında 87.489’a yükseldi,  2016 yılında ise yine büyük bir artış göstererek hasta protokol girişi 99.392’ye ulaştı. Edinilen bilgilere göre Ağız ve Diş Sağlığı merkezi her yıl yüzde 30’luk artışla verilen hizmetlerin ve kalitenin altına imza atmış oldu. 2017 yılı için yapılan değerlendirmeler de sadece Ocak ayında hasta girişi 8.137’ye ulaştı. Buradan da anlaşılıyor ki Sinopluların Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine güveni artarken verilen hizmetlerden de memnun kalınıyor.

20 Hekim 20 Diş Üniti İle Hizmet Veriyor

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi her yıl hasta memnuniyetini artırarak hizmetlerine devam ediyor.  2016 yılında 18 hekim olan Diş Sağlığı Merkezinde şu an 20 Hekim 20 Diş Üniti ile hizmet veriyor.  2015 yılında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin talebi doğrultusunda diş ünitlerinin yenilenmesi, diş tedavisi için Merkeze başvuran hastaları memnun etmişti. Yeniliklerin üzerine Diş Hekimlerinin artması da Sinoplu vatandaşları memnun etmeye devam ediyor.

Uzman Diş Tabibi Atanacak

2017 yılı içerisinde faaliyete girmesi planlanan yeni hizmet binası ile üst düzey hizmet vermek amacıyla ve Sinoplu vatandaşların Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yoğun ilgisi nedeniyle 2017 yılında Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilanlarında yer alan ünvan değişikliği kadroları listesinde Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bir Uzman Diş Hekimi kadrosunun da açıldığı öğrenildi.

Çocukların Diş Sağlığı İhmal Edilmiyor

Her geçen gün kendinden söz ettiren Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin çocukların diş sağlığını korumak adına yaptığı çalışmalar da gözlerden kaçmıyor. Sağlık Bakanlığının da bu konu da titizlikle yürüttüğü Flor Uygulamalarında kapsamında her yıl ortalama 500 öğrenciye diş taraması ve flor uygulamaları yapılıyor.

12054

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.