SİNOP FEDAKAR ECDADI VE TÜM ŞEHİTLERİ İÇİN VEFA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞUYOR

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından, Sarıkamış’ta 103 yıl önce donarak şehit düşen 90 bin asker anısına yürüyüş düzenlenecek.
Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Gençlere tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak ve milli benlik duygusunu artırmak için atalarımızın göstermiş olduğu fedakârlıklardan yola çıkarak toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak ve vatan savunması uğrunda çekilen sıkıntıları yerinde göstermek amacıyla 7 Ocak 2018 tarihinde “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü ” düzenleneceği bildirildi.
7 Ocak 2018 Pazar Günü saat 10.00’da İskele Meydanında toplanılarak başlayacak olan yürüyüşte gençler ve vatandaşlar, Atatürk Caddesi Uğur Mumcu Meydanı, Valilik Önü, Kemalettin Sami Paşa Spor Salonu, Ticaret Lisesi ve Seyit Bilal güzergâhından Şahin Tepesine kadar yürüyecekler. Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı; Yürüyüş sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua, Protokol Konuşmaları ve Çorba ikramıyla son bulacak.

 

12066

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.