SİNOP İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ AÇILIYOR!

Sinop’ta 3 milyon 319 bin TL’ye mal olan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi açılmaya gün sayıyor. Sinop İl Özel İdaresi tarafından 14.07.2016 tarihinde ihalesi yapılan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi yapımına 15.08.2016 tarihinde başlayarak 11.04.2017 tarihinde tamamlandı.
Kurulacak merkezde 20 işletme yer alarak Sinop’a yeni istihdam ve kalkınma sağlanması planlanıyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet Demircan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi’nin bölgesel girişimciliğin artırılmasında ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynadığını belirtti.
Demircan; “Girişimci teşvik modeli ve iş kuluçkası olarak İş Geliştirme Merkezleri modeli, hem yeni ticari işletmeleri olan iş sahiplerini destekliyor hem de istihdamı artırıyor. Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi, yeni girişimcilerin iş kurmalarını destekleyen, kolaylaştıran, uygun kiralı iş yeri ile ortak danışmanlık, işletme koçluğu ve idari işler hizmetleri sağlayarak işletmelerin en kırılgan oldukları iş kurma aşamasında karşılaşacakları riskleri en aza indiren bir iş destek modelidir. İş ve yürütümünün daha hızlı ve kolay olmasını sağlamak amacıyla İl Genel Meclisimizce Sinop İlini Kalkındırma ve Geliştirme Vakfına devri yapılan binamızdaki tahsis işlemleri de Vakfın denetimi ve kontrolünde gerçekleştirilecektir” dedi. İdaresi ile irtibata geçmesi gerekiyor.

 

12023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.