SİNOP MİLETVEKİLİNAZIM MAVİŞ BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE KONUŞMA YAPTI

Ak Parti Sinop Milletvekili MAVİŞ bütçe görüşmelerinde Ak Parti Sinop Milletvekili MAVİŞ bütçe görüşmelerinde konuştu:
Güçlü ve büyük Türkiye için en büyük pay eğitime verildiğini söyledi.
Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş,

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmelerinde Ak Parti adına söz alarak,“Güçlü ve Büyük Türkiye’yi inşa etme kararlılığımızın sonucu olarak en büyük payı eğitime ayırıyoruz.” dedi.
Aynı zamanda TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi olan Maviş, Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmelerinde partisi adına söz alarak, Ak Parti iktidarları süresince eğitime yapılan yatırımlar ve devrim niteliğindeki adımlar hakkında önemli bilgiler verdi.
GELECEĞİ İNŞA ETMEK EĞİTİMİ İHYA ETMEKTEN GEÇER
Konuşmasında Eğitimde kaliteyi arttırmanın birinci hedefleri olduğuna dikkat çeken Maviş, “Biliyoruz ki ünlü vezir Nizamülmülk yaptığı onca işlere rağmen Nizamiye Medreseleri ile anılır. Fatihin fetihten daha büyük mirası Fatih Külliyesidir. Kanuni’nin onca eserinden ve onca seferinden daha büyük eseri, Süleymaniye Medresesi olmuştur. Bu nedenle geleceği inşa etmenin, eğitimi inşa etmekten, okulu ihya etmekten geçtiğine inanıyoruz” diye konuştu.
FETÖ’NÜN EĞİTİMDEKİ TAHRİBARI SİLİNİYOR
Maviş genel kurula yaptığı konuşmada Fetö’nünTürkiye’de en çok Silahlı Kuvvetler, Emniyet, Adalet ve Eğitim’e sızma girişiminde bulunduğunu söyleyerek, “Fetö Eğitim üzerinden insan kaynağı devşirdiği gibi, aynı zamanda örgütüne mali kaynak oluşturmuştu. Soru çalma girişimleriyle Anadolu insanının önünü kesmişti. Ancak Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Dershaneler sürecinden itibaren Fetö ile mücadele kararlı bir şekilde devam etmiştir” şeklinde konuştu.
Fetö’nün eğitimdeki tahribatının hızlı bir şekilde silindiğini ifade eden Maviş,“Fetö okullarının kapatılmasından sonra eğitim hizmetlerinin sunumunda herhangi bir boşluk herhangi bir kesinti yaşanmamıştır. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde verilen kararlı mücadele ile okullarımız Fetöcüöğretmenlerden ayıklanmıştır. Şuan öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu kurs, etüt ve eğitim desteği devletimizin yardımıyla sağlanmaktadır” dedi.
BUNLARI YAPTIKTA NE OLDU?
Maviş konuşmasının son bölümünde Ak Parti’nin,eğitimdeki mevcut ihtiyaçları doğru bir şekilde tespit ettiğini kaydederek, “Eğitim hep eleştirilmiştir. Bugünde eleştirilmesi normaldir. Çünkü Eğitim ortak geleceğimizi ilgilendiriyor. Ancak herkes şundan emin olsun. Ak Parti iktidarı ne yapmak istediğini gayet iyi biliyor. Biz bütün bunları bu ülkenin yarınlarını daha güçlü hale getirmek için yapıyoruz. Bu topraklarda gücünü kendi değerlerinden alan, özgüveni yüksek, milleti ile barışık bireyler yetişsin istiyoruz” diye konuştu.
GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN DİNAMİK VE HAREKETLİ EĞİTİM ŞART
2018 yılı eğitim bütçesinin hayırlı olmasını dileyen Maviş, sözlerini şöyle tamamladı:
“Eğer güçlü ve büyük bir Türkiye inşa edeceksek bunun için yeni Birûnilere, Sinanlara, Itrilere ve İbni Sinalara ihtiyacımız var. Bütün bu politikaları bu motivasyonlaoluşturuyoruz. Gelen her yeni gün, yeni şartlar getirmektedir. Bunun doğal sonucu olarak Eğitimde dinamik, hareketli olmalıdır. Bu amaçla eğitimde yeni şartlara uygun olarak kodifikasyonlar yapılmaktadır. Bu vesileyle 2018 yılı bütçemizin milletimize, eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

12028

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.