“SİNOP NÜKLEER GÜÇ SANTRALİNDE GÖRÜŞMELER NİHAİ NOKTAYA GELDİ”

“Milli Enerji ve Maden Politikası” konusunda akademisyenlerle bir araya gelen Bakan Albayrak, “Sinop Nükleer Güç Santrali için görüşmelerimiz nihai noktaya geldi. 2023’te ilk reaktörü devreye alarak başlayan süreçle, 2030’a kadar inşallah üç nükleer santralimizi de devreye alacağız” dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Milli Enerji ve Maden Politikası” konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere akademisyenlerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Bakan Albayrak, Milli enerji ve maden politikası için “ Türkiye nasıl bir resimle karşı karşıya, bu çerçevede nasıl bir fotoğrafı okuması gerektiği ve neler yapması gerektiği konusunda Bakanlık olarak çalışma başlattığımız, kafa yorduğumuz bir dönem” ifadelerini kullandı.
“2. Yüzer lng tesisini yıl sonundan önce devreye sokacağız” Albayrak, yeniden gazlaştırma ve yüzer LNG tesisiyle ilgili, “İlkini rekor bir sürede devreye aldık. İkincisini inşallah BOTAŞ eliyle bu yıl sonundan önce devreye sokacağız. Üçüncüsü için de yaptığımız çalışmalarla bu altyapıyı ülkemizde çok daha ileriye taşımamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı. “Milli enerji ve maden politikası olmazsa olmaz” Bakan Albayrak, “ Türkiye çok önemli bir mesafe kat etti”dedi.

12041

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.