SİNOP REKTÖRÜ YABANCI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın,3 kıta,14 farklı ülkeden Üniversiteye gelen yabancı uyruklu öğrencilerle buluştu.
SÜBİTAM Fuaye alanında yapılan etkinliğe;SinopRektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın yanı sıra,Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl ve Prof. Dr. Ahmet Tabak, SÜBİTAM Müdürü
Doç. Dr. Muhittin Yılmaz, Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Hakan Uşaklı, akademik ve idari kadro ile misafir öğrenciler katıldılar.
Programın başında söz alan yabancı uyruklu öğrenciler,Sinop’ta yaşamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirttiler.
Öğrenciler ayrıca Sinop Üniversitesine kısa bir zamanda uyum sağladıklarını, arkadaşlarının ve hocalarının kendileri ile özel olarak ilgilendiğini ifade ettiler.

3 KITA 14 FARKLI ÜLKEDEN ÖĞRENCİ
SİNOP’TA EĞİTİM GÖRÜYOR
Ardından konuşan Sinop Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın da etkinliğe katılarak Üniversitenin 250’den fazla yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yaptığını belirtti.
Yurtdışından üniversiteyi tercih eden öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, “3 kıta 14 farklı ülkeden 260’a yakın uluslararası öğrenci Üniversitede eğitim görüyor. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı 500’e ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi
“KAPIMIZ HER ZAMAN SİZE AÇIK”
Rektör Üniversitede eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle, aynı gönül coğrafyasında yaşadıklarını ifade ederek, “Sizler ülkelerinizin ve ailelerinizin bizlere emanetisiniz. Sinop’tan ve Üniversitemizden memnun olmanız da bizleri ayrıca mutlu etti. Unutmayın ki her türlü sorun ve isteğinizde kapımız size ardına kadar açıktır. Bizlerin en büyük temennisi, eğitiminizi Sinop Üniversitesinde en iyi şekilde almanız, memleketinize dönüp, ülkenize ve insanlığa hizmet etmenizdir” dedi.
RektörProf. Dr. Nihat DALGIN konuşmasının ardından etkinliğe katılan öğrencilerle uzun bir süre sohbet etti.
Etkinlikte yabancı uyruklu öğrenciler tarafından hazırlanan dans gösterisi de ilgi ile izlendi.
Program, öğrencilere sunulan ikram ile sona erdi.

120102

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.