SİNOP TANITIM GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ YAŞANDI

Sinop’un kültürel, tarihi, doğal güzellikleri ile yöresel ürün ve el sanatlarını tüm Türkiye’ye tanıtmak amacıyla düzenlenen İstanbul Yenikapı Sinop tanıtım günlerinin resmi açılışı Sinop Valisi Hasan İpek ve eşi Gülten İpek’in katılımıyla gerçekleşti.
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen Sinop tanıtım günlerinin resmi açılış törenine Sinop Valisi Hasan İpek ve eşi Gülten İpek,İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Dalgın, Sinop Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Sinop ili Protokol üyeleri, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici, Sinop Tanıtım Platformu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, İstanbul’da ikamet eden Sinoplular ve Türkiye’nin her bölgesinden İstanbul’da yaşayan vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış töreni, Sinop Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.
Törende, Sinop Tanıtım Günleri platformu Başkanı Engin Kırmızıgül’ün açılış konuşmasını yapmasının akabinde sırasıyla Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Sinop Valisi Hasan İpek birer konuşma yaptı.
Konuşmalar sonrasında törenin açılış kurdelesi Sinop Valisi Hasan İpek eşi Gülten İpek, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Protokol üyeleri tarafından kesildi.
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen Sinop tanıtım günlerinin resmi açılış töreni Sinop’lu ses sanatçısı Merve Kayacan’ın verdiği konserin ardından son buldu.

 

120100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.