Sinop Üniversitesi 14 Yeni Bölüm ve Programı Eğitime Açıyor

Sinop Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca (YÖK) onaylanan 14 yeni bölüm ve programa, 2019-2020 Akademik yılında öğrenci almaya başlayacak.

YÖK’ün geçen yıl hizmete sunduğu ve 2,5 milyonun üzerinde adayın ziyaret ettiği üniversite tercih rehberi Yükseköğretim Program Atlası YÖK Atlas verilerine göre; Sinop Üniversitesi Türkiye’de öğrencilerin en çok tercih ettiği bölüm ve programları bünyesinde barındırıyor.

Bu bölüm ve programlara yenilerini ekleyen Sinop Üniversitesi, fakülte, yüksekokul ile meslek yüksekokulları bünyesinde yer alan toplam 14 yeni bölüm ve programa 640 kontenjanla öğrenci alacak.

Konu hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN; “Ülkemizin, bölgemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikli öğrenciler yetiştirilebilmesi amacıyla her yıl Üniversitemiz bünyesine yeni bölüm ve programlar kazandırıyoruz. Bu bölüm ve programları açarken, öğrencilerimizin ilgi gösterdiği meslek dallarını dikkate alarak hareket ediyoruz.
Dolayısıyla açılan kontenjanların doluluk oranlarının da yüksek olacağını tahmin ediyoruz. İnşallah, doğru ve isabetli bölümler açarak kontrollü ve nitelikli bir şekilde büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

12015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.