SİNOP ÜNİVERSİTESİ BÖLGESİNDE BİRİNCİ

SİNOP ÜNİVERSİTESİ BÖLGESİNDE BİRİNCİ

Sinop Üniversitesi yürüttüğü çalışmalarla bölgesine ve ülkesine değer katmaya devam ediyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne bağlı URAP Araştırma Laboratuvarı tarafından Türkiye’deki Üniversitelerin 2017 yılı Başarı Sıralama sonuçları açıklandı. Sıralama sonuçlarına göre her geçen yıl başarısını arttıran ve üst sıralara tırmanan Sinop Üniversitesi, bu yıl da başarı grafiğini yükseltmeye devam etti. 

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yayınlanan veriler dikkate alınarak hazırlanan listede, Sinop Üniversitesi bilimsel çalışmaları ile göz doldurarak birçok kategoride bölgesinin birincisi oldu.

 

SİNOP ÜNİVERSİTESİ ATIF PUANINA GÖRE BÖLGESİNİN BİRİNCİSİ OLDU

 

Önceki yıllara oranla başarı ivmesini üst sıralara çeviren Sinop Üniversitesi, Akademisyenlerin yayınlarına yapılan atıf puanına göre 2000 yılından sonra kurulan Üniversiteler arasında, 2015 yılında 8. sırada, 2016 yılında ise 6. sırada yer aldı. 2017 yılında aldığı 125,63 puan ile 2000 yılından sonra kurulan Üniversiteler arasında Bölgesinde 1. oldu. Sinop Üniversitesi Türkiye çapında ise 2000 yılından sonra kurulan 77 Üniversite arasından atıf puanına göre 2. sıraya yükseldi.

 

 

SİNOP ÜNİVERSİTESİ MAKALE PUANI İLE BÖLGESİNİN EN İYİSİ

 

Ayrıca makale sayısından elde ettiği puan ile akranları arasında bölgesinin en iyisi olma yolunda ilerleyen Sinop Üniversitesi, URAP verilerine göre; Akademisyenlerin yayımladığı makale sayısına göre 2000 yılından sonra kurulan Üniversiteler arasında; 2015 yılında 12. sırada, 2016 yılında ise 9. Sıraya yükseldi. 2017 yılında makale sayısından aldığı 110,56 puan ile 2000 yılından sonra kurulan Üniversiteler arasında ise Karadeniz bölgesinde 1. oldu. Sinop Üniversitesi, 2000 yılından sonra kurulan 77 Üniversite arasında da makale puanına göre 5. sıraya yükselerek önemli bir başarı elde etti.

 

SİNOP ÜNİVERSİTESİ HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR

2016-2019 Eylem Planını bir bir hayata geçirerek Sinop Üniversitesi’nin hedeflerine emin adımlarla yürüdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Nitelikli, özgün ve bilimsel yayın yaparak bu başarıyı bizlere kazandıran bütün akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

12069

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.