SİNOP ÜNİVERSİTESİ EMİTT FUARI’NDA

22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 85 ülkeden 4 bin 800 katılımcıyla, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.
Dünyanın en büyük beş turizm organizasyonundan biri olan 22’nci EMİTT Fuarının açılış programına; Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Bakanlık yetkilileri ve uluslararası turizm kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra; Sinop Belediye Başkanı Bakir Ergül, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan GÖZ, Sinop Ticaret Odası Başkanı Erol Derici, Üniversite Basın-Yayın ve Halka İlişkiler Müdürü Hüseyin Konukçu ve kurum temsilcileri katıldılar.
Sinop Valiliği öncülüğünde Sinop Belediye Başkanlığı, Sinop Üniversite Rektörlüğü, Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Sinop Ticaret Odası organizasyonu ile fuarda yerini alan Sinop standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
Ziyaretçiler, Sinop’un tarihini, kültürünü ve yaşayışını yakından görme fırsatı bulurken, üniversitemiz tarafından açılan tanıtım standı her yaştan binlerce katılımcıya ev sahipliği yaptı.
EMITT Turizm Fuarı’nda stant açan Sinop Üniversitesi, çeşitli materyaller kullanarak; Sinop ilinin önemli turizm kuruluşlarından biri olan Üniversite Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunu ziyaretçilere tanıttı.

 

 

12041

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.