Sinop Üniversitesinden, Uluslararası bir başarı daha

Akademisyenleriyle yürüttüğü başarılı çalışmalarla bilim dünyasındaki saygınlığını her geçen gün daha da arttıran Sinop Üniversitesi, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. Sinop Üniversitesi URAP tarafından açıklanan 2018-2019 yılında başarı sıralamasında 2 bin 500 üniversite içerisinde yer alarak listedeki 32 Türk üniversitesinden biri oldu.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsü’ne bağlı URAP tarafından, 2 bin 500 dünya üniversitesinin 2018-2019 yılı başarı sıralamaları açıklandı. SİNOP ÜNİVERSİTESİ 168 SIRA BİRDEN YÜKSELDİ Sinop Üniversitesi, yürüttüğü bilimsel ve akademik çalışmalarıyla, URAP dünya üniversiteler sıralamasında ilk 2 bin 500 üniversite arasında yer almayı başardı. URAP tarafından yayımlanan raporda, Sinop Üniversitesinin 2018-2019 yılı içinde gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarla yükseliş kaydeden 32 Türk üniversitesinden biri olduğu görüldü. Sinop Üniversitesi, 2017-2018 üniversiteler dünya sıralamasında 2120’nci sırada yer alırken, 2018-2019 Akademik yılında 168 üniversiteyi geride bırakarak 1952’inci sıraya yükseldi.

DÜNYA SIRALAMALARINDA DAHA ÜSTLERDE YER ALMAYI
HEDEFLİYORUZ
Sinop Üniversitesinin her geçen yıl daha büyük başarılara imza attığını belirten Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, “Üniversitemiz dünya sıralamasında yükseliş kaydeden Türk üniversiteleri arasında yer alarak büyük bir başarı gösterdi. Raporda yer alan göstergelerin üniversite tercihi yapacak öğrencilere rehber olacağını düşünüyorum. Sinop Üniversitesi olarak, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımızı, üniversite-sanayi işbirliğimizi artırarak dünya sıralamalarında daha üstlerde yer almayı hedefliyoruz. Bu başarıya imza atan tüm akademik personelimizi yürekten tebrik ediyorum. “ diye konuştu.

12023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.